BLIKKENSLAGERMESTRENE HENRY HANSEN & Sønn AS
Score · regnskapsår 2024
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 452 av 5 342 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 893 av 19 395 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
BLIKKENSLAGERMESTRENE HENRY HANSEN & Sønn AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 5 342 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 14,3 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 23,5 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 30 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 14,3 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 14,3 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 33,1 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 23,5 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,26 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,35 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | −1,3 % | 4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,49 MNOK | 1,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør BLIKKENSLAGERMESTRENE HENRY HANSEN & Sønn AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 342 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- BLIKKENSLAGERMESTRENE HENRY HANSEN & Sønn AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
BLIKKENSLAGERMESTRENE HENRY HANSEN & Sønn AS hadde en driftsmargin på 14,3 % og en egenkapitalandel på 23,5 % i 2024, og er nr. 8 893 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 9,1 % til 14,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 38 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 33 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 38 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 89 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 30 | vekt 25 % |
| Likviditet | 41 | vekt 15 % |
| Vekst | 40 | vekt 15 % |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er BLIKKENSLAGERMESTRENE HENRY HANSEN & Sønn AS?
Driftsmarginen var 14,3 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 33,1 %.
Hvor solid er BLIKKENSLAGERMESTRENE HENRY HANSEN & Sønn AS?
Egenkapitalandelen var 23,5 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 3,26 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i BLIKKENSLAGERMESTRENE HENRY HANSEN & Sønn AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,35 i 2024 (median 1,49).
Hvordan står BLIKKENSLAGERMESTRENE HENRY HANSEN & Sønn AS i Bygg og anlegg?
BLIKKENSLAGERMESTRENE HENRY HANSEN & Sønn AS er nr. 8 893 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 452 av 5 342. Omsetningen endret seg −1,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912360997
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.410)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 12 registrert 10. desember 2025
- Stiftet
- 18. mars 1966 60 år i drift
- Aksjekapital
- 1,26 MNOK
- Forretningsadresse
- Brobekkveien 80, 0582 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.hhansen.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 53 | 64 | |
| Rang | 9 164 | 8 893 | 4 768 | |
| Driftsmargin | 9,1 % | 14,3 % | 13,4 % | |
| Totalrentabilitet | 28,1 % | 33,1 % | 45,0 % | |
| Egenkapitalandel | 27,7 % | 23,5 % | 25,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,35 | 1,41 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,3 % | 63,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 30,3 MNOK | 29,9 MNOK | 48,8 MNOK |
| Driftsresultat | 2,7 MNOK | 4,3 MNOK | 6,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,7 MNOK | 4,3 MNOK | 6,6 MNOK |
| Årsresultat | 2,1 MNOK | 3,3 MNOK | 5,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,9 MNOK | 13,2 MNOK | 14,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,9 MNOK | 12,6 MNOK | 14,6 MNOK |
| Egenkapital | 2,7 MNOK | 3,1 MNOK | 3,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK | 2,5 MNOK |
| Sum gjeld | 7,1 MNOK | 10,1 MNOK | 11,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,8 MNOK | 9,3 MNOK | 10,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5792815.
Videre
Lignende selskaper
- Concrete Solutions AS indeks 53, nr. 8 890 · sammenlign
- Elpunkt AS indeks 53, nr. 8 891 · sammenlign
- JV Anlegg AS indeks 53, nr. 8 895 · sammenlign
- Hansen's Rørservice AS indeks 53, nr. 8 898 · sammenlign
- Hellvik Hus Sotra AS indeks 53, nr. 8 901 · sammenlign