Ventilasjonsfilter AS

Org.nr. 912377946 · Skien · Stiftet 2013

Score · regnskapsår 2024

3av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 7 127 av 7 154 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 22 149 av 22 213 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Ventilasjonsfilter AS ligger 48 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 7 154 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −15,1 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel −12,8 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter13 MNOK20 MNOK
Driftsmargin −15,1 % 3,0 % 3 %
Resultatmargin −16,3 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −73,3 % 8,9 % 1 %
Egenkapitalandel −12,8 % 36,3 % 5 %
Gjeldsgrad – 1,53 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,56 1,71 2 %
Omsetningsvekst −18,0 % 3,9 % 8 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 3 gjør Ventilasjonsfilter AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 154 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ventilasjonsfilter AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Ventilasjonsfilter AS hadde en driftsmargin på −15,1 % og en egenkapitalandel på −12,8 % i 2024, og er nr. 22 149 av 22 213 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 31,9 % til −12,8 % og driftsmarginen falt fra 0,6 % til −15,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −2,0 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −1,9 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −0,3 MNOK 1,0 ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −12,8 % (median 36,3 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,56 (median 1,71).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −16,3 % (median 2,7 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −15,1 % (median 3,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 7,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet2 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet2 vekt 15 %
Vekst8 vekt 15 %
Konsistens7 vekt 15 %

Varighet: 19 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ventilasjonsfilter AS?

Driftsmarginen var −15,1 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −73,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Ventilasjonsfilter AS?

Egenkapitalandelen var −12,8 % i 2024 (median 36,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Ventilasjonsfilter AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,56 i 2024 (median 1,71). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Ventilasjonsfilter AS i Handel?

Ventilasjonsfilter AS er nr. 22 149 av 22 213 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 7 127 av 7 154. Omsetningen endret seg −18,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
912377946
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.780)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
15. august 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Bedriftsvegen 27, 3735 SKIEN
Kommune
Skien rang 9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.ventilasjonsfilter.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
4 (én eier har over halvparten)
Største eier
89,0 % · tre største 98,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Fai AS (89 %)
Øverste eier: Fai AS

Eieren: flertallseieren Fai AS (eier 89 %) hadde negativ egenkapital i 2025. gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks35318
Rang14 96522 14921 414
Driftsmargin0,6 %−15,1 %2,2 %
Totalrentabilitet2,3 %−73,3 %10,5 %
Egenkapitalandel31,9 %−12,8 %−9,2 %
Likviditetsgrad 11,150,560,68
Omsetningsvekst–−18,0 %−10,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter15,7 MNOK12,9 MNOK11,6 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK−1,9 MNOK0,3 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK−2,1 MNOK0,1 MNOK
Skattekostnad−0,3 MNOK−0,1 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,2 MNOK−2,0 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler5,3 MNOK2,6 MNOK2,7 MNOK
Omløpsmidler4,1 MNOK1,6 MNOK2,0 MNOK
Egenkapital1,7 MNOK−0,3 MNOK−0,2 MNOK
Opptjent egenkapital1,6 MNOK−0,4 MNOK−0,3 MNOK
Sum gjeld3,6 MNOK2,9 MNOK3,0 MNOK
Kortsiktig gjeld3,6 MNOK2,9 MNOK3,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6273353.

Lignende selskaper