VN Link AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 825 av 1 679 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 128 av 4 464 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
VN Link AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 679 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,9 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 28,5 % (median 41,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 48 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 6,9 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 6,9 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 18,8 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 28,5 % | 41,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,50 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 12,3 % | 5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,65 MNOK | 1,69 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør VN Link AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 679 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- VN Link AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
VN Link AS har score 52 for 2025, rang 2 128 av 4 464 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 68 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,9 % mot median 4,6 %. Vekst: persentil 67 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 12,3 % mot median 5,3 %.
Svakest: Likviditet: persentil 27 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,27 mot median 1,73. Soliditet: persentil 30 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 28,5 % mot median 41,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 0,6 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −0,4, bransjen +0,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til VN Link AS med 0,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,6 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk VN Link AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 12 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 7,3 % | 4,3 % | −3,6 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | −3,4 prosentpoeng |
| 2025 | 6,9 % | 4,6 % | −0,4 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | −0,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til VN Link AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til VN Link AS falt 0,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,9 % | 7,3 % | 6,9 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til VN Link AS falt 0,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,9 % | 7,3 % | 6,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til VN Link AS falt 0,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,9 % | 7,3 % | 6,9 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til VN Link AS falt 0,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,9 % | 7,3 % | 6,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til VN Link AS falt 0,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,9 % | 7,3 % | 6,9 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
VN Link AS hadde en driftsmargin på 6,9 % og en egenkapitalandel på 28,5 % i 2025, og er nr. 2 128 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 12 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 35 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | 32 MNOK |
| EV/EBIT | 18,6 | 35 MNOK |
| P/B | 3,0 | 8 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 30 | vekt 25 % |
| Likviditet | 27 | vekt 15 % |
| Vekst | 67 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er VN Link AS?
Driftsmarginen var 6,9 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,8 %.
Hvor solid er VN Link AS?
Egenkapitalandelen var 28,5 % i 2025 (median 41,8 %). Gjeldsgraden var 2,50 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i VN Link AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,27 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står VN Link AS i Industri?
VN Link AS er nr. 2 128 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 825 av 1 679. Omsetningen endret seg 12,3 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i VN Link Holding AS. Personer vises ikke med navn.
VN Link Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
VN Link Holding AS
- VN Link AS du er her
- VN Bygg AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912392813
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (33.120)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 18 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 19. august 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,75 MNOK
- Forretningsadresse
- Kilemokroken 41, 3516 HØNEFOSS (RINGERIKE)
- Kommune
- Ringerike rang 6–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: VN Link Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- VN Link Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 44 | 52 | |
| Rang | 2 347 | 2 813 | 2 128 | |
| Driftsmargin | 10,9 % | 7,3 % | 6,9 % | |
| Totalrentabilitet | 26,3 % | 17,3 % | 18,8 % | |
| Egenkapitalandel | 24,8 % | 27,5 % | 28,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,20 | 1,23 | 1,27 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,4 % | 12,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 44,5 MNOK | 42,5 MNOK | 47,8 MNOK |
| Driftsresultat | 4,9 MNOK | 3,1 MNOK | 3,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,8 MNOK | 3,1 MNOK | 3,3 MNOK |
| Skattekostnad | 1,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Årsresultat | 3,7 MNOK | 2,4 MNOK | 2,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 19,0 MNOK | 18,7 MNOK | 18,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 17,3 MNOK | 16,7 MNOK | 16,6 MNOK |
| Egenkapital | 4,7 MNOK | 5,1 MNOK | 5,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,0 MNOK | 4,4 MNOK | 4,5 MNOK |
| Sum gjeld | 14,3 MNOK | 13,6 MNOK | 13,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 14,3 MNOK | 13,6 MNOK | 13,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7025110.
Videre
Lignende selskaper
- KRAN & Tungbil Service AS indeks 52, nr. 2 124 · sammenlign
- Bsi Service AS indeks 52, nr. 2 126 · sammenlign
- Midthaug Zink AS indeks 52, nr. 2 129 · sammenlign
- Nodland Vulke Service AS indeks 52, nr. 2 134 · sammenlign
- Skiens Persiennefabrikk AS indeks 52, nr. 2 135 · sammenlign