Hestenes AS
Score · regnskapsår 2025
20av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 11 587 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 529 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 24 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hestenes AS ligger 30 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,2 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel −24,0 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −1,2 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −2,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −7,1 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | −24,0 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,77 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −4,5 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 20 gjør Hestenes AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hestenes AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hestenes AS har score 20 for 2025, rang 18 529 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 36 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −4,5 % mot median 6,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −24,0 % mot median 32,8 %. Likviditet: persentil 18 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,77 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −24,0 % (median 32,8 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,77 (median 1,41).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2,1 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hestenes AS hadde en driftsmargin på −1,2 % og en egenkapitalandel på −24,0 % i 2025, og er nr. 18 529 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra −7,3 % til −24,0 % og driftsmarginen steg fra −3,8 % til −1,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −24,0 % (median 32,8 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,77 (median 1,41).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,1 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 24 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 18 | vekt 15 % |
| Vekst | 36 | vekt 15 % |
| Konsistens | 30 | vekt 15 % |
Varighet: 22 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hestenes AS?
Driftsmarginen var −1,2 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −7,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Hestenes AS?
Egenkapitalandelen var −24,0 % i 2025 (median 32,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Hestenes AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,77 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Hestenes AS i Bygg og anlegg?
Hestenes AS er nr. 18 529 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 11 587 av 12 873. Omsetningen endret seg −4,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912520293
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. september 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Eidsgata 4, 6770 NORDFJORDEID (STAD)
- Kommune
- Stad rang 4–9 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 1. oktober 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 28 | 19 | 20 | |
| Rang | 14 660 | 17 694 | 18 529 | |
| Driftsmargin | 0,4 % | −3,8 % | −1,2 % | |
| Totalrentabilitet | 1,7 % | −14,8 % | −7,1 % | |
| Egenkapitalandel | 9,3 % | −7,3 % | −24,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,20 | 0,92 | 0,77 | |
| Omsetningsvekst | – | 7,3 % | −4,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6495197.
Videre
Lignende selskaper
- Kvitvang Fjellsprengning AS indeks 20, nr. 18 525 · sammenlign
- Byggpartner Senja AS indeks 20, nr. 18 526 · sammenlign
- Wiggen VVS AS indeks 20, nr. 18 531 · sammenlign
- Quanti Byggservice AS indeks 20, nr. 18 533 · sammenlign
- Sand Montasje og Service AS indeks 20, nr. 18 534 · sammenlign