Bakke AS
Score · regnskapsår 2024
5av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 715 av 1 723 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 252 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 5 og soliditet 6 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Bakke AS ligger 46 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 723 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin −19,3 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 8,4 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 142 MNOK | 90 MNOK |
| Driftsmargin | −19,3 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | −24,8 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | −5,8 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 8,4 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 10,89 | 2,28 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,68 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −44,3 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,36 MNOK | 2,48 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 5 gjør Bakke AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 723 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Bakke AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Bakke AS hadde en driftsmargin på −19,3 % og en egenkapitalandel på 8,4 % i 2024, og er nr. 19 252 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −9,4 % til −19,3 % og omsetningen falt med 44 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 23 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 23 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,4 % (median 30,1 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,68 (median 1,39).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −24,8 % (median 4,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −19,3 % (median 4,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 5 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 6 | vekt 25 % |
| Likviditet | 3 | vekt 15 % |
| Vekst | 2 | vekt 15 % |
| Konsistens | 6 | vekt 15 % |
Varighet: 12 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bakke AS?
Driftsmarginen var −19,3 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Bakke AS?
Egenkapitalandelen var 8,4 % i 2024 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 10,89 (median 2,28).
Hvordan er likviditeten i Bakke AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,68 i 2024 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Bakke AS i Bygg og anlegg?
Bakke AS er nr. 19 252 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 715 av 1 723. Omsetningen endret seg −44,3 % fra året før.
Konsernregnskap · 2024
16 av 100
Rang 208 av 221 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Bygg og anlegg. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 253 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- −28 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −66 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 1 162 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 42 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2024) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | −11,0 % | −19,3 % |
| Totalrentabilitet | −0,2 % | −5,8 % |
| Egenkapitalandel | 3,6 % | 8,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,94 | 0,68 |
| Omsetningsvekst | −42,7 % | −44,3 % |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 22 (311 av 349).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2024 (åpne data, NLOD 2.0).
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912548732
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 60 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. september 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Finstadhagan 17, 1930 AURSKOG (AURSKOG-HØLAND)
- Kommune
- Aurskog-Høland rang 17–35 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 984500A7DVAB4D93RA95 fornyes 22. november 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Morthen Roar Bakke
- Styrets leder
- Morthen Roar Bakke
- Styremedlem
- Randi Solvang Bakke
- Revisor
- BDO AS
- Regnskapsfører
- Wepe Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Bakkegruppen AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 20 | 5 | 30 | |
| Rang | 15 999 | 19 252 | 16 596 | |
| Driftsmargin | −9,4 % | −19,3 % | −30,1 % | |
| Totalrentabilitet | −6,1 % | −5,8 % | −8,0 % | |
| Egenkapitalandel | 17,9 % | 8,4 % | 19,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,37 | 0,68 | 3,47 | |
| Omsetningsvekst | – | −44,3 % | 0,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 254,4 MNOK | 141,6 MNOK | 141,8 MNOK |
| Driftsresultat | −23,9 MNOK | −27,4 MNOK | −42,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −36,0 MNOK | −35,2 MNOK | −134,1 MNOK |
| Årsresultat | −28,2 MNOK | −27,0 MNOK | −123,9 MNOK |
| Finanskostnader | 15,0 MNOK | 19,3 MNOK | 103,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 345,2 MNOK | 275,9 MNOK | 381,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 93,2 MNOK | 41,0 MNOK | 215,2 MNOK |
| Egenkapital | 61,7 MNOK | 23,2 MNOK | 74,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,6 MNOK | −26,9 MNOK | −150,8 MNOK |
| Sum gjeld | 283,5 MNOK | 252,7 MNOK | 306,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 68,2 MNOK | 60,0 MNOK | 62,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6222175.
Videre
Lignende selskaper
- Ravnanger Hus AS indeks 5, nr. 19 228 · sammenlign
- HUNVIK & CO AS indeks 5, nr. 19 231 · sammenlign
- F Jørgensen AS indeks 5, nr. 19 245 · sammenlign
- Dnf AS indeks 4, nr. 19 269 · sammenlign
- Rototec AS indeks 4, nr. 19 290 · sammenlign