Rørhandelen AS

Org.nr. 912561771 · Lier · Stiftet 2013

Score · regnskapsår 2025

44av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 2 302 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 206 av 22 952 · Handel

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 70 og soliditet 42 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Rørhandelen AS ligger 6 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,3 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 26,0 % (median 30,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter174 MNOK93 MNOK
Driftsmargin 5,3 % 3,0 % 70 %
Resultatmargin 5,7 % 2,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 18,7 % 11,6 % 70 %
Egenkapitalandel 26,0 % 30,0 % 43 %
Gjeldsgrad 2,84 2,24 41 %
Likviditetsgrad 1 1,27 1,39 40 %
Omsetningsvekst −16,1 % 6,1 % 6 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 44 gjør Rørhandelen AS det bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Rørhandelen AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Rørhandelen AS har score 44 for 2025, rang 14 206 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 70 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,3 % mot median 3,0 %.

Svakest: Vekst: persentil 6 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −16,1 % mot median 6,1 %. Konsistens: persentil 37 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Rørhandelen AS hadde en driftsmargin på 5,3 % og en egenkapitalandel på 26,0 % i 2025, og er nr. 14 206 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 16 % og driftsmarginen steg fra 2,2 % til 5,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 14 MNOK og 87 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 7,7 MNOK 10,0 77 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 9,2 MNOK
minus netto gjeld −13,3 MNOK
8,0 87 MNOK
P/B Egenkapital: 13,7 MNOK 1,0 14 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet70 vekt 30 %
Soliditet42 vekt 25 %
Likviditet40 vekt 15 %
Vekst6 vekt 15 %
Konsistens37 vekt 15 %

Varighet: 37 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Rørhandelen AS?

Driftsmarginen var 5,3 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,7 %.

Hvor solid er Rørhandelen AS?

Egenkapitalandelen var 26,0 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 2,84 (median 2,24).

Hvordan er likviditeten i Rørhandelen AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,27 i 2025 (median 1,39).

Hvordan står Rørhandelen AS i Handel?

Rørhandelen AS er nr. 14 206 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 2 302 av 3 711. Omsetningen endret seg −16,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
912561771
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.840)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
7. oktober 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,25 MNOK
Forretningsadresse
Kjellstadveien 5, 3402 LIER
Kommune
Lier rang 7 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks264144
Rang17 41714 77814 206
Driftsmargin−0,8 %2,2 %5,3 %
Totalrentabilitet−2,0 %10,3 %18,7 %
Egenkapitalandel22,0 %29,3 %26,0 %
Likviditetsgrad 11,171,311,27
Omsetningsvekst–−7,5 %−16,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter224,0 MNOK207,1 MNOK173,8 MNOK
Driftsresultat−1,8 MNOK4,6 MNOK9,2 MNOK
Resultat før skatt−1,1 MNOK5,4 MNOK9,8 MNOK
Årsresultat−0,9 MNOK4,2 MNOK7,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler52,3 MNOK52,5 MNOK52,8 MNOK
Omløpsmidler47,3 MNOK48,4 MNOK49,6 MNOK
Egenkapital11,5 MNOK15,4 MNOK13,7 MNOK
Opptjent egenkapital6,5 MNOK10,4 MNOK8,7 MNOK
Sum gjeld40,7 MNOK37,1 MNOK39,0 MNOK
Kortsiktig gjeld40,4 MNOK36,9 MNOK39,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7144803.

Lignende selskaper