Drive Development AS
Score · regnskapsår 2025
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 127 av 1 243 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 207 av 2 099 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 67 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Drive Development AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 243 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 40,0 % (median 9,6 %) og egenkapitalandel 64,2 % (median 44,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 40,0 % | 9,6 % |
| Resultatmargin | 41,0 % | 10,2 % |
| Totalrentabilitet | 52,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 64,2 % | 44,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 1,05 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,75 | 1,69 |
| Omsetningsvekst | 8,8 % | 5,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør Drive Development AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 243 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Drive Development AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Drive Development AS har score 72 for 2025, rang 207 av 2 099 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 86 mot sammenlignbare, driftsmargin 40,0 % mot median 9,6 %. Konsistens: persentil 71 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Drive Development AS hadde en driftsmargin på 40,0 % og en egenkapitalandel på 64,2 % i 2025, og er nr. 207 av 2 099 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 26,1 % til 40,0 % og egenkapitalandelen steg fra 36,1 % til 64,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 18 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 86 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 67 | vekt 25 % |
| Likviditet | 71 | vekt 15 % |
| Vekst | 57 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 60 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Drive Development AS?
Driftsmarginen var 40,0 % i 2025, mot en median på 9,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 52,9 %.
Hvor solid er Drive Development AS?
Egenkapitalandelen var 64,2 % i 2025 (median 44,8 %). Gjeldsgraden var 0,56 (median 1,05).
Hvordan er likviditeten i Drive Development AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,75 i 2025 (median 1,69).
Hvordan står Drive Development AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Drive Development AS er nr. 207 av 2 099 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 127 av 1 243. Omsetningen endret seg 8,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912606449
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 8. oktober 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Husvikveien 127, 3124 TØNSBERG
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. oktober 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.drive.as
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 62 | 72 | |
| Rang | 1 151 | 527 | 207 | |
| Driftsmargin | 25,8 % | 26,1 % | 40,0 % | |
| Totalrentabilitet | 49,1 % | 50,2 % | 52,9 % | |
| Egenkapitalandel | 19,5 % | 36,1 % | 64,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,21 | 1,54 | 2,75 | |
| Omsetningsvekst | – | 23,5 % | 8,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,6 MNOK | 4,4 MNOK | 4,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK | 1,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK | 2,0 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 1,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,9 MNOK | 2,4 MNOK | 3,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,9 MNOK | 2,3 MNOK | 3,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,9 MNOK | 2,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,8 MNOK | 2,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,6 MNOK | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,6 MNOK | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6703862.
Videre
Lignende selskaper
- AK Regnskap AS indeks 73, nr. 205 · sammenlign
- Reiduns Regnskapsservice AS indeks 73, nr. 206 · sammenlign
- Donnattiva AS indeks 72, nr. 208 · sammenlign
- Fokus Nord Consult AS indeks 72, nr. 209 · sammenlign
- Aksion Revisjon AS indeks 72, nr. 211 · sammenlign