Cue Agency AS
Score · regnskapsår 2025
25av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 774 av 889 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 230 av 1 400 · Kultur og fritid
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 21 og soliditet 14 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Cue Agency AS ligger 25 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 887 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,7 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 4,4 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −1,7 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | −1,8 % | 3,1 % |
| Totalrentabilitet | −20,1 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 4,4 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 21,69 | 1,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,41 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | −26,8 % | 4,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 25 gjør Cue Agency AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (889 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Cue Agency AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Cue Agency AS har score 25 for 2025, rang 1 230 av 1 400 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 48 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,41 mot median 1,46.
Svakest: Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −26,8 % mot median 4,7 %. Soliditet: persentil 14 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 4,4 % mot median 34,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 4,4 % (median 34,0 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −1,8 % (median 3,1 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Cue Agency AS med 8,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,4 poeng. Selskapet gjorde det altså 9,3 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Cue Agency AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 7,2 % | 3,5 % | +16,4 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | +16,5 prosentpoeng |
| 2025 | −1,7 % | 3,9 % | −8,9 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | −9,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Cue Agency AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Cue Agency AS falt 8,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −9,2 % | 7,2 % | −1,7 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Cue Agency AS falt 8,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −9,2 % | 7,2 % | −1,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter (indeks)
Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter steg 6,7 % i 2025; driftsmarginen til Cue Agency AS falt 8,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter, årssnitt | 84,2 | 89,2 | 94,0 | 98,8 | 105,5 | 112,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,0 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,2 % | +6,7 % | +6,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −9,2 % | 7,2 % | −1,7 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Cue Agency AS hadde en driftsmargin på −1,7 % og en egenkapitalandel på 4,4 % i 2025, og er nr. 1 230 av 1 400 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 7,2 % til −1,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 19,9 | 0 MNOK |
| P/B | 3,3 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 4,4 % (median 34,0 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,8 % (median 3,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 21 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 14 | vekt 25 % |
| Likviditet | 48 | vekt 15 % |
| Vekst | 5 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Varighet: 42 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cue Agency AS?
Driftsmarginen var −1,7 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −20,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Cue Agency AS?
Egenkapitalandelen var 4,4 % i 2025 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 21,69 (median 1,21).
Hvordan er likviditeten i Cue Agency AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,41 i 2025 (median 1,46).
Hvordan står Cue Agency AS i Kultur og fritid?
Cue Agency AS er nr. 1 230 av 1 400 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 774 av 889. Omsetningen endret seg −26,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912607216
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.390)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. september 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Grenseveien 69A, 0663 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. oktober 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4
- Største eier
- 25,0 % · tre største 75,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 75 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 47 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 58 | 25 | |
| Rang | – | 475 | 1 230 | |
| Driftsmargin | −9,2 % | 7,2 % | −1,7 % | |
| Totalrentabilitet | −116,7 % | 53,5 % | −20,1 % | |
| Egenkapitalandel | −139,5 % | 11,9 % | 4,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,42 | 1,30 | 1,41 | |
| Omsetningsvekst | – | 96,0 % | −26,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,8 MNOK | 1,6 MNOK | 1,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6407341.
Videre
Lignende selskaper
- Yancy AS indeks 25, nr. 1 227 · sammenlign
- Hemne Treningssenter AS indeks 25, nr. 1 228 · sammenlign
- Susannasonata AS indeks 25, nr. 1 229 · sammenlign
- Getfit Trondheim AS indeks 25, nr. 1 231 · sammenlign
- Ekilibre AS indeks 25, nr. 1 232 · sammenlign