Capro Cases AS

Org.nr. 912665801 · Midtre Gauldal · Stiftet 2013 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2025

54av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 720 av 1 679 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 869 av 4 464 · Industri

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 24 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Capro Cases AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 1 679 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,1 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 24,0 % (median 41,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter24 MNOK22 MNOK
Driftsmargin 9,1 % 4,6 % 73 %
Resultatmargin 9,1 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 23,5 % 9,5 % 82 %
Egenkapitalandel 24,0 % 41,8 % 26 %
Gjeldsgrad 3,17 1,30 21 %
Likviditetsgrad 1 1,27 1,73 27 %
Omsetningsvekst 19,9 % 5,3 % 79 %
Omsetning per ansatt2,20 MNOK1,69 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 54 gjør Capro Cases AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 679 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Capro Cases AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Capro Cases AS har score 54 for 2025, rang 1 869 av 4 464 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 79 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 19,9 % mot median 5,3 %. Lønnsomhet: persentil 77 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,1 % mot median 4,6 %.

Svakest: Soliditet: persentil 24 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 24,0 % mot median 41,8 %. Likviditet: persentil 27 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,27 mot median 1,73.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Capro Cases AS med 0,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,9 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Capro Cases AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Capro Cases AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20249,8 %4,3 % +7,4 prosentpoeng −0,3 prosentpoeng +7,7 prosentpoeng
20259,1 %4,6 % −0,6 prosentpoeng +0,2 prosentpoeng −0,9 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Capro Cases AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))

Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Capro Cases AS falt 0,6 prosentpoeng.

Produsentpriser i industrien per år og driftsmarginen til Capro Cases AS
Mål202120222023202420252026
Produsentpriser i industrien, årssnitt100,0124,7129,5134,4138,3146,0 (så langt)
Endring fra året før+10,7 %+24,7 %+3,9 %+3,7 %+2,9 %+5,6 %
Selskapets driftsmargin––2,4 %9,8 %9,1 %–

Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Capro Cases AS falt 0,6 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Capro Cases AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––2,4 %9,8 %9,1 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)

Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Capro Cases AS falt 0,6 prosentpoeng.

Kraftpris i engrosmarkedet per år og driftsmarginen til Capro Cases AS
Mål202120222023202420252026
Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt64,2141,772,049,454,096,5 (så langt)
Endring fra året før+466,7 %+120,8 %−49,2 %−31,4 %+9,4 %+78,4 %
Selskapets driftsmargin––2,4 %9,8 %9,1 %–

Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Capro Cases AS falt 0,6 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Capro Cases AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––2,4 %9,8 %9,1 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)

Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Capro Cases AS falt 0,6 prosentpoeng.

Lønnsindeks: metallvareindustri per år og driftsmarginen til Capro Cases AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt88,091,596,9102,1108,0112,8 (så langt)
Endring fra året før+3,1 %+3,9 %+6,0 %+5,4 %+5,8 %+4,5 %
Selskapets driftsmargin––2,4 %9,8 %9,1 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Capro Cases AS hadde en driftsmargin på 9,1 % og en egenkapitalandel på 24,0 % i 2025, og er nr. 1 869 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 13,4 % til 24,0 % og omsetningen økte med 20 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 17 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 1,2 MNOK 22,2 26 MNOK 13 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 1,5 MNOK
minus netto gjeld −6,2 MNOK
18,6 35 MNOK 17 MNOK
P/B Egenkapital: 2,4 MNOK 3,0 7 MNOK 4 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet77 vekt 30 %
Soliditet24 vekt 25 %
Likviditet27 vekt 15 %
Vekst79 vekt 15 %
Konsistens63 vekt 15 %

Varighet: 42 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Capro Cases AS?

Driftsmarginen var 9,1 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,5 %.

Hvor solid er Capro Cases AS?

Egenkapitalandelen var 24,0 % i 2025 (median 41,8 %). Gjeldsgraden var 3,17 (median 1,30).

Hvordan er likviditeten i Capro Cases AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,27 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Capro Cases AS i Industri?

Capro Cases AS er nr. 1 869 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 720 av 1 679. Omsetningen endret seg 19,9 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Joro Invest AS.

Joro Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Joro Invest AS ikke i datagrunnlaget
    • Capro Cases AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 54 · nr. 1869 av 4464 i Industri
    • Norsk Emballasje AS eid 100 % · operativt · indeks 63 · nr. 1129 av 4464 i Industri
    • Org.nr. 931691694 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
    • Bygget 2 Støren AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
    • Bygget 3 Støren AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
912665801
Org.form
AS
Sektor
Industri (16.240)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
11 registrert 10. juli 2026
Stiftet
16. september 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Bygget 2, 7290 STØREN (MIDTRE GAULDAL)
Kommune
Midtre Gauldal rang 15–34 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Midtre Gauldal. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Joro Invest AS (100 %)
Øverste eier: Joro Invest AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks225154
Rang3 7232 2151 869
Driftsmargin2,4 %9,8 %9,1 %
Totalrentabilitet7,1 %25,8 %23,5 %
Egenkapitalandel7,0 %13,4 %24,0 %
Likviditetsgrad 11,051,131,27
Omsetningsvekst–22,2 %19,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter16,5 MNOK20,2 MNOK24,2 MNOK
Driftsresultat0,4 MNOK2,0 MNOK2,2 MNOK
Resultat før skatt0,4 MNOK2,0 MNOK2,2 MNOK
Skattekostnad0,1 MNOK0,4 MNOK0,5 MNOK
Årsresultat0,3 MNOK1,5 MNOK1,7 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler6,2 MNOK7,9 MNOK9,9 MNOK
Omløpsmidler6,0 MNOK7,7 MNOK9,5 MNOK
Egenkapital0,4 MNOK1,1 MNOK2,4 MNOK
Opptjent egenkapital0,4 MNOK1,0 MNOK2,4 MNOK
Sum gjeld5,8 MNOK6,8 MNOK7,6 MNOK
Kortsiktig gjeld5,8 MNOK6,8 MNOK7,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7033812.