DM Group AS
Score · regnskapsår 2025
38av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 095 av 1 596 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 289 av 3 228 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 54 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
DM Group AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 593 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,8 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel −6,2 % (median 27,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 0,8 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 21,1 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | −6,2 % | 27,1 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,73 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,94 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 3,8 % | 8,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 38 gjør DM Group AS det bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 596 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- DM Group AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
DM Group AS har score 38 for 2025, rang 2 289 av 3 228 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 73 mot sammenlignbare.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −6,2 % mot median 27,1 %. Likviditet: persentil 31 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,94 mot median 1,26.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −6,2 % (median 27,1 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,94 (median 1,26).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til DM Group AS med 0,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,2 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk DM Group AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 22 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0,9 % | 3,6 % | −0,6 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | −0,8 prosentpoeng |
| 2025 | 0,8 % | 3,7 % | −0,1 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til DM Group AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting steg 3,8 % i 2025; driftsmarginen til DM Group AS falt 0,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,9 | 111,1 | 116,9 | 121,3 | 122,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +4,9 % | +5,9 % | +5,2 % | +3,8 % | +0,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 0,9 % | 0,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til DM Group AS falt 0,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 99,5 | 117,4 | 126,0 | 130,8 | 138,4 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,3 % | +17,9 % | +7,4 % | +3,8 % | +5,8 % | +2,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 0,9 % | 0,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til DM Group AS falt 0,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 0,9 % | 0,8 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til DM Group AS falt 0,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 0,9 % | 0,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,7 % i 2025; driftsmarginen til DM Group AS falt 0,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 81,5 | 85,5 | 89,7 | 94,8 | 100,3 | 106,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +4,9 % | +4,9 % | +5,7 % | +5,7 % | +6,0 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,5 % | 0,9 % | 0,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
DM Group AS hadde en driftsmargin på 0,8 % og en egenkapitalandel på −6,2 % i 2025, og er nr. 2 289 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −12,9 % til −6,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 0 MNOK |
| P/B | 2,7 | ikke meningsfull |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −6,2 % (median 27,1 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,94 (median 1,26).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 54 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 31 | vekt 15 % |
| Vekst | 43 | vekt 15 % |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Varighet: 35 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er DM Group AS?
Driftsmarginen var 0,8 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,1 %.
Hvor solid er DM Group AS?
Egenkapitalandelen var −6,2 % i 2025 (median 27,1 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i DM Group AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,94 i 2025 (median 1,26). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står DM Group AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
DM Group AS er nr. 2 289 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 095 av 1 596. Omsetningen endret seg 3,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912848108
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. november 2013 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Kjeppestadveien 4, 1400 SKI (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. desember 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 27 | 40 | 38 | |
| Rang | 2 430 | 2 165 | 2 289 | |
| Driftsmargin | 1,5 % | 0,9 % | 0,8 % | |
| Totalrentabilitet | 38,9 % | 18,7 % | 21,1 % | |
| Egenkapitalandel | −48,2 % | −12,9 % | −6,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,67 | 0,89 | 0,94 | |
| Omsetningsvekst | – | 26,9 % | 3,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,8 MNOK | 4,9 MNOK | 5,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6460477.
Videre
Lignende selskaper
- Vandre AS indeks 38, nr. 2 284 · sammenlign
- Vaskepatruljen AS indeks 38, nr. 2 285 · sammenlign
- Ren Nord AS indeks 38, nr. 2 287 · sammenlign
- M-K Renhold AS indeks 38, nr. 2 290 · sammenlign
- Trønder Renhold AS indeks 38, nr. 2 294 · sammenlign