Relevant AS
Score · regnskapsår 2023
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 998 av 1 243 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 011 av 3 838 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Relevant AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 243 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 4,9 % (median 5,1 %) og egenkapitalandel 12,4 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 4,9 % | 5,1 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 14,4 % | 12,8 % |
| Egenkapitalandel | 12,4 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 7,05 | 1,79 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,65 MNOK | 1,45 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør Relevant AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 243 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Relevant AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Relevant AS hadde en driftsmargin på 4,9 % og en egenkapitalandel på 12,4 % i 2023, og er nr. 3 011 av 3 838 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 17 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 17 MNOK |
| P/B | 3,2 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,98 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 52 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 25 % |
| Likviditet | 14 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 31 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Relevant AS?
Driftsmarginen var 4,9 % i 2023, mot en median på 5,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,4 %.
Hvor solid er Relevant AS?
Egenkapitalandelen var 12,4 % i 2023 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 7,05 (median 1,79).
Hvordan er likviditeten i Relevant AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,98 i 2023 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Relevant AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Relevant AS er nr. 3 011 av 3 838 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 998 av 1 243.
Konsernstruktur · 2025
7 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Øks Holding AS. Personer vises ikke med navn.
Øks Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Øks Holding AS
- Relevant AS du er her
- Reklame og Profilering AS
- Center Gruppen Holding AS
- Hammerit AS
- Mas Bygg AS
- Vognhuset Eiendom AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912892212
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (73.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 25 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 28. november 2013 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Kvalebergveien 21, 4016 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Øks Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Øks Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 31 | 30 | 33 | |
| Rang | 3 011 | 3 293 | 3 213 | |
| Driftsmargin | 4,9 % | −0,5 % | 6,6 % | |
| Totalrentabilitet | 14,4 % | −1,6 % | 25,8 % | |
| Egenkapitalandel | 12,4 % | 15,5 % | 3,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 1,35 | 0,90 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,8 % | 2,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41,3 MNOK | 41,0 MNOK | 41,9 MNOK |
| Driftsresultat | 2,0 MNOK | −0,2 MNOK | 2,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,0 MNOK | −0,3 MNOK | 2,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | −0,3 MNOK | 2,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,1 MNOK | 12,0 MNOK | 10,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,1 MNOK | 10,3 MNOK | 9,4 MNOK |
| Egenkapital | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 12,4 MNOK | 10,1 MNOK | 10,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 12,4 MNOK | 7,6 MNOK | 10,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4584011.
Videre
Lignende selskaper
- Head Energy Introcon AS indeks 31, nr. 3 009 · sammenlign
- Compose Software AS indeks 31, nr. 3 017 · sammenlign
- OPP & Ned AS indeks 31, nr. 3 021 · sammenlign
- Electi Business Partner AS indeks 31, nr. 3 022 · sammenlign
- Breakfast AS indeks 31, nr. 3 024 · sammenlign