Mic Vv6b AS

Org.nr. 913004639 · Porsgrunn · Stiftet 2013

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsmargin – 35,1 % ikke sammenlignet
Resultatmargin – 36,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 7,6 % 14,7 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 55,5 % 68,7 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,80 0,40 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 86,61 2,25 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 12,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Mic Vv6b AS hadde en egenkapitalandel på 55,5 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 100,0 % til 55,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,2 MNOK 12,3 3 MNOK 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK – – ikke brukt i sektoren
P/B Egenkapital: 3,8 MNOK 1,2 5 MNOK 2 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Omsetning er ikke oppgitt
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Mic Vv6b AS?

Driftsmarginen var – i 2024, mot en median på 35,1 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,6 %.

Hvor solid er Mic Vv6b AS?

Egenkapitalandelen var 55,5 % i 2024 (median 68,7 %). Gjeldsgraden var 0,80 (median 0,40).

Hvordan er likviditeten i Mic Vv6b AS?

Likviditetsgrad 1 var 86,61 i 2024 (median 2,25).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913004639
Org.form
AS
Sektor
Finans og forsikring (64.323)
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
19. november 2013 12 år i drift
Aksjekapital
0,14 MNOK
Forretningsadresse
Versvikvegen 6B, 3937 PORSGRUNN
Kommune
Porsgrunn rang 5–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 28. desember 2013
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
16
Største eier
30,0 % · tre største 52,5 %
Fordeling
selskaper 78 % · privatpersoner 22 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
27 %
Eiere over 60 år
22 % av personeierne sine aksjer (medianalder 51 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Tsg Holdco AS (11 %), Mic Vv6b AS (12 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin–––
Totalrentabilitet12,6 %7,6 %51,6 %
Egenkapitalandel100,0 %55,5 %86,5 %
Likviditetsgrad 1–86,615,79
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter–––
Driftsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,4 MNOK3,0 MNOK
Skattekostnad–0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,4 MNOK3,0 MNOK
Finanskostnader–0,1 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler0,0 MNOK6,8 MNOK6,2 MNOK
Omløpsmidler0,0 MNOK0,8 MNOK0,2 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK3,8 MNOK5,4 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,4 MNOK2,0 MNOK
Sum gjeld0,0 MNOK3,0 MNOK0,8 MNOK
Kortsiktig gjeld–0,0 MNOK0,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5744579.