Conco AS
Score · regnskapsår 2025
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 56 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 531 av 1 199 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 161 av 2 561 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Conco AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 196 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,7 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 19,1 % (median 28,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 7,7 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 6,4 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 23,3 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 19,1 % | 28,1 % |
| Gjeldsgrad | 4,24 | 1,66 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,27 |
| Omsetningsvekst | −2,2 % | 6,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Conco AS det bedre enn 56 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 199 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Conco AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Conco AS har score 53 for 2025, rang 1 161 av 2 561 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 76 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 69 mot sammenlignbare, driftsmargin 7,7 % mot median 3,7 %.
Svakest: Soliditet: persentil 32 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 19,1 % mot median 28,1 %. Vekst: persentil 33 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,2 % mot median 6,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Conco AS hadde en driftsmargin på 7,7 % og en egenkapitalandel på 19,1 % i 2025, og er nr. 1 161 av 2 561 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 3,0 % til 19,1 % og driftsmarginen steg fra 5,2 % til 7,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 32 | vekt 25 % |
| Likviditet | 49 | vekt 15 % |
| Vekst | 33 | vekt 15 % |
| Konsistens | 76 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Conco AS?
Driftsmarginen var 7,7 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,3 %.
Hvor solid er Conco AS?
Egenkapitalandelen var 19,1 % i 2025 (median 28,1 %). Gjeldsgraden var 4,24 (median 1,66).
Hvordan er likviditeten i Conco AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,26 i 2025 (median 1,27).
Hvordan står Conco AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Conco AS er nr. 1 161 av 2 561 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 531 av 1 199. Omsetningen endret seg −2,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913038525
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (77.390)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Glenneveien 60, 1481 HAGAN (NITTEDAL)
- Kommune
- Nittedal rang 3–13 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 7. januar 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 39 | 44 | 53 | |
| Rang | 1 599 | 1 552 | 1 161 | |
| Driftsmargin | 9,4 % | 5,2 % | 7,7 % | |
| Totalrentabilitet | 80,9 % | 15,8 % | 23,3 % | |
| Egenkapitalandel | −34,5 % | 3,0 % | 19,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,22 | 1,26 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,0 % | −2,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6513275.
Videre
Lignende selskaper
- Olsen AS indeks 53, nr. 1 155 · sammenlign
- Aktivitets Utleie AS indeks 53, nr. 1 158 · sammenlign
- Kooperativ Bemanning AS indeks 53, nr. 1 159 · sammenlign
- Berntsen Drift AS indeks 52, nr. 1 163 · sammenlign
- Artic Clean AS indeks 52, nr. 1 166 · sammenlign