Numerika AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2023
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 829 av 3 333 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 993 av 5 343 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og robusthet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Numerika AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 332 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 11,6 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 2,7 % (median 40,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 11,6 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 11,6 % | 5,8 % |
| Totalrentabilitet | 30,6 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandel | 2,7 % | 40,8 % |
| Gjeldsgrad | 35,55 | 1,17 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,60 |
| Omsetningsvekst | – | 1,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Numerika AS det bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 333 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Numerika AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Numerika AS hadde en driftsmargin på 11,6 % og en egenkapitalandel på 2,7 % i 2023, og er nr. 2 993 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 4 MNOK |
| P/B | 3,2 | 0 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 5 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 3 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −1 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 4 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden. Netto gjeld utgjør −33 % av selskapsverdien etter størrelsesjustering, så egenkapitalverdien fra EV/EBIT er følsom for feil i gjeldstallet.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Engineering/Construction, Business & Consumer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,7 % (median 40,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 8 | vekt 20 % |
| Likviditet | 22 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | – | mangler data, ikke med |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 65 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Numerika AS?
Driftsmarginen var 11,6 % i 2023, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 30,6 %.
Hvor solid er Numerika AS?
Egenkapitalandelen var 2,7 % i 2023 (median 40,8 %). Gjeldsgraden var 35,55 (median 1,17).
Hvordan er likviditeten i Numerika AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,03 i 2023 (median 1,60).
Hvordan står Numerika AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Numerika AS er nr. 2 993 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 829 av 3 333.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913068327
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (72.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 8. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Trompetveien 10, 1710 SARPSBORG
- Kommune
- Sarpsborg rang 10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 14. januar 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 66,7 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 29 | 41 | |
| Rang | 2 993 | 4 605 | 3 772 | |
| Driftsmargin | 11,6 % | 1,8 % | 3,2 % | |
| Totalrentabilitet | 30,6 % | 4,3 % | 9,5 % | |
| Egenkapitalandel | 2,7 % | 2,9 % | 3,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,03 | 1,03 | |
| Omsetningsvekst | – | −18,1 % | 13,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 2,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4702761.
Videre
Lignende selskaper
- Cobitek AS indeks 47, nr. 2 990 · sammenlign
- Rising Bear AS indeks 47, nr. 2 992 · sammenlign
- Lightroom Studio AS indeks 47, nr. 2 994 · sammenlign
- Siv Ing Øivind B Berntsen AS indeks 47, nr. 2 996 · sammenlign
- Rtk Oppmåling AS indeks 47, nr. 2 997 · sammenlign