Rudsbygd Steinbrudd AS

Org.nr. 913075145 · Lillehammer · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2025

73av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 7 av 43 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 av 100 · Bergverk og utvinning

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Rudsbygd Steinbrudd AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 53 blant 43 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 15,8 % (median 9,0 %) og egenkapitalandel 91,9 % (median 47,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 15,8 % 9,0 % 64 %
Resultatmargin 28,0 % 6,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 12,8 % 9,6 % 60 %
Egenkapitalandel 91,9 % 47,9 % 93 %
Gjeldsgrad 0,09 0,85 92 %
Likviditetsgrad 1 3,17 2,55 57 %
Omsetningsvekst 35,1 % 8,9 % 72 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 73 gjør Rudsbygd Steinbrudd AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (43 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Rudsbygd Steinbrudd AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Rudsbygd Steinbrudd AS har score 73 for 2025, rang 11 av 100 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 92 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 91,9 % mot median 47,9 %. Konsistens: persentil 77 mot sammenlignbare.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Rudsbygd Steinbrudd AS hadde en driftsmargin på 15,8 % og en egenkapitalandel på 91,9 % i 2025, og er nr. 11 av 100 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 35,8 % til 15,8 % og omsetningen økte med 35 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 12 MNOK og 20 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,0 MNOK 10,0 20 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,3 MNOK
minus netto gjeld −1,1 MNOK
8,0 12 MNOK
P/B Egenkapital: 16,7 MNOK 1,0 17 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet62 vekt 30 %
Soliditet92 vekt 25 %
Likviditet57 vekt 15 %
Vekst72 vekt 15 %
Konsistens77 vekt 15 %

Varighet: 75 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Rudsbygd Steinbrudd AS?

Driftsmarginen var 15,8 % i 2025, mot en median på 9,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,8 %.

Hvor solid er Rudsbygd Steinbrudd AS?

Egenkapitalandelen var 91,9 % i 2025 (median 47,9 %). Gjeldsgraden var 0,09 (median 0,85).

Hvordan er likviditeten i Rudsbygd Steinbrudd AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,17 i 2025 (median 2,55).

Hvordan står Rudsbygd Steinbrudd AS i Bergverk og utvinning?

Rudsbygd Steinbrudd AS er nr. 11 av 100 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 av 43. Omsetningen endret seg 35,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913075145
Org.form
AS
Sektor
Bergverk og utvinning (08.120)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
2. januar 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Gausdalsvegen 656, 2625 FÅBERG (LILLEHAMMER)
Kommune
Lillehammer rang 3–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks767573
Rang10711
Driftsmargin29,4 %35,8 %15,8 %
Totalrentabilitet24,7 %30,7 %12,8 %
Egenkapitalandel74,5 %91,8 %91,9 %
Likviditetsgrad 11,822,673,17
Omsetningsvekst–−27,6 %35,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter8,4 MNOK6,1 MNOK8,3 MNOK
Driftsresultat2,5 MNOK2,2 MNOK1,3 MNOK
Resultat før skatt3,2 MNOK4,3 MNOK2,3 MNOK
Årsresultat2,6 MNOK3,8 MNOK2,0 MNOK
Finanskostnader0,4 MNOK0,6 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler14,6 MNOK16,0 MNOK18,2 MNOK
Omløpsmidler6,7 MNOK3,3 MNOK4,6 MNOK
Egenkapital10,9 MNOK14,7 MNOK16,7 MNOK
Opptjent egenkapital10,8 MNOK14,7 MNOK16,7 MNOK
Sum gjeld3,7 MNOK1,3 MNOK1,5 MNOK
Kortsiktig gjeld3,7 MNOK1,2 MNOK1,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7030054.