Lindland Performance AS

Org.nr. 913083318 · Lyngdal · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2025

26av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 41 av 48 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 123 av 138 · Bergverk og utvinning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 10 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Lindland Performance AS ligger 23 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 48 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −19,1 % (median 8,8 %) og egenkapitalandel 13,2 % (median 41,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −19,1 % 8,8 % 15 %
Resultatmargin −26,6 % 6,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −3,6 % 8,4 % 21 %
Egenkapitalandel 13,2 % 41,6 % 15 %
Gjeldsgrad 6,57 0,87 5 %
Likviditetsgrad 1 3,81 2,36 68 %
Omsetningsvekst −44,6 % 10,1 % 5 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 26 gjør Lindland Performance AS det bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (48 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Lindland Performance AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Lindland Performance AS har score 26 for 2025, rang 123 av 138 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 68 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,81 mot median 2,36.

Svakest: Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −44,6 % mot median 10,1 %. Soliditet: persentil 10 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 13,2 % mot median 41,6 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Lindland Performance AS hadde en driftsmargin på −19,1 % og en egenkapitalandel på 13,2 % i 2025, og er nr. 123 av 138 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning.

Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 45 % og egenkapitalandelen steg fra 7,5 % til 13,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,4 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,4 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,4 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −26,6 % (median 6,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −19,1 % (median 8,8 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet18 vekt 30 %
Soliditet10 vekt 25 %
Likviditet68 vekt 15 %
Vekst5 vekt 15 %
Konsistens45 vekt 15 %

Varighet: 23 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Lindland Performance AS?

Driftsmarginen var −19,1 % i 2025, mot en median på 8,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −3,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Lindland Performance AS?

Egenkapitalandelen var 13,2 % i 2025 (median 41,6 %). Gjeldsgraden var 6,57 (median 0,87).

Hvordan er likviditeten i Lindland Performance AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,81 i 2025 (median 2,36).

Hvordan står Lindland Performance AS i Bergverk og utvinning?

Lindland Performance AS er nr. 123 av 138 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 41 av 48. Omsetningen endret seg −44,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913083318
Org.form
AS
Sektor
Bergverk og utvinning (08.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
6. januar 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Åsanveien 60, 4580 LYNGDAL
Kommune
Lyngdal rang 7–24 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 5. september 2025
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks123126
Rang124113123
Driftsmargin−6,1 %−16,9 %−19,1 %
Totalrentabilitet−0,6 %−5,2 %−3,6 %
Egenkapitalandel6,9 %7,5 %13,2 %
Likviditetsgrad 10,513,023,81
Omsetningsvekst–4,0 %−44,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,5 MNOK3,6 MNOK2,0 MNOK
Driftsresultat−0,2 MNOK−0,6 MNOK−0,4 MNOK
Resultat før skatt−0,3 MNOK−0,8 MNOK−0,5 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK−0,6 MNOK−0,4 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler10,1 MNOK11,6 MNOK10,2 MNOK
Omløpsmidler3,6 MNOK1,5 MNOK1,3 MNOK
Egenkapital0,7 MNOK0,9 MNOK1,4 MNOK
Opptjent egenkapital–––
Sum gjeld9,4 MNOK10,7 MNOK8,9 MNOK
Kortsiktig gjeld6,9 MNOK0,5 MNOK0,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6695986.