Steinar Larsen Anleggsgartneri AS
Score · regnskapsår 2025
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 191 av 1 042 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 375 av 2 178 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 72 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Steinar Larsen Anleggsgartneri AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 039 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,4 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 57,0 % (median 29,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 11,4 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 10,1 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | 11,5 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 57,0 % | 29,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,75 | 1,54 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,70 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 8,0 % | 6,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Steinar Larsen Anleggsgartneri AS det bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 042 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Steinar Larsen Anleggsgartneri AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Steinar Larsen Anleggsgartneri AS har score 68 for 2025, rang 375 av 2 178 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 80 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,70 mot median 1,30. Konsistens: persentil 74 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Steinar Larsen Anleggsgartneri AS hadde en driftsmargin på 11,4 % og en egenkapitalandel på 57,0 % i 2025, og er nr. 375 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 3,0 % til 11,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 63 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 72 | vekt 25 % |
| Likviditet | 80 | vekt 15 % |
| Vekst | 52 | vekt 15 % |
| Konsistens | 74 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Steinar Larsen Anleggsgartneri AS?
Driftsmarginen var 11,4 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,5 %.
Hvor solid er Steinar Larsen Anleggsgartneri AS?
Egenkapitalandelen var 57,0 % i 2025 (median 29,2 %). Gjeldsgraden var 0,75 (median 1,54).
Hvordan er likviditeten i Steinar Larsen Anleggsgartneri AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,70 i 2025 (median 1,30).
Hvordan står Steinar Larsen Anleggsgartneri AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Steinar Larsen Anleggsgartneri AS er nr. 375 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 191 av 1 042. Omsetningen endret seg 8,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913144619
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.300)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ørmenveien 13, 1623 GRESSVIK (FREDRIKSTAD)
- Kommune
- Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 16. januar 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.sl-anleggsgartneri.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | 56 | 68 | |
| Rang | 495 | 820 | 375 | |
| Driftsmargin | 7,5 % | 3,0 % | 11,4 % | |
| Totalrentabilitet | 6,3 % | 3,3 % | 11,5 % | |
| Egenkapitalandel | 50,5 % | 52,1 % | 57,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,23 | 3,76 | 2,70 | |
| Omsetningsvekst | – | −12,4 % | 8,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,5 MNOK | 2,2 MNOK | 2,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,0 MNOK | 2,4 MNOK | 2,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,6 MNOK | 1,2 MNOK | 1,6 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,5 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6679534.
Videre
Lignende selskaper
- Easy Trondheim AS indeks 68, nr. 366 · sammenlign
- Public Nova Security AS indeks 68, nr. 371 · sammenlign
- Kmg Byggservice AS indeks 68, nr. 373 · sammenlign
- Brenna Salg og Utleie AS indeks 68, nr. 376 · sammenlign
- Eosh Utleie AS indeks 68, nr. 379 · sammenlign