Sightvision AS
Score · regnskapsår 2025
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 28 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 014 av 1 413 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 813 av 2 455 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 60 og soliditet 45 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sightvision AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,2 % (median 8,9 %) og egenkapitalandel 39,3 % (median 42,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 5,2 % | 8,9 % |
| Resultatmargin | 219,6 % | 9,6 % |
| Totalrentabilitet | 39,8 % | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 39,3 % | 42,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,54 | 1,16 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,60 | 1,64 |
| Omsetningsvekst | −13,6 % | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør Sightvision AS det bedre enn 28 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 413 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sightvision AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Sightvision AS har score 39 for 2025, rang 1 813 av 2 455 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 60 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,2 % mot median 8,9 %.
Svakest: Likviditet: persentil 7 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,60 mot median 1,64. Vekst: persentil 16 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −13,6 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,60 (median 1,64).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 75,9 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +75,3, bransjen −0,6 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Sightvision AS med 75,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 75,9 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Sightvision AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −70,1 % | 9,4 % | −63,1 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | −63,0 prosentpoeng |
| 2025 | 5,2 % | 8,9 % | +75,3 prosentpoeng | −0,6 prosentpoeng | +75,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Sightvision AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til Sightvision AS økte 75,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −7,0 % | −70,1 % | 5,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Sightvision AS økte 75,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −7,0 % | −70,1 % | 5,2 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Sightvision AS økte 75,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −7,0 % | −70,1 % | 5,2 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Sightvision AS økte 75,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −7,0 % | −70,1 % | 5,2 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Sightvision AS økte 75,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −7,0 % | −70,1 % | 5,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til Sightvision AS økte 75,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −7,0 % | −70,1 % | 5,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Sightvision AS hadde en driftsmargin på 5,2 % og en egenkapitalandel på 39,3 % i 2025, og er nr. 1 813 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −70,1 % til 5,2 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | ikke meningsfull |
| P/B | 4,1 | 6 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,60 (median 1,64).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 60 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 45 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | 16 | vekt 15 % |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Varighet: 33 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sightvision AS?
Driftsmarginen var 5,2 % i 2025, mot en median på 8,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 39,8 %.
Hvor solid er Sightvision AS?
Egenkapitalandelen var 39,3 % i 2025 (median 42,1 %). Gjeldsgraden var 1,54 (median 1,16).
Hvordan er likviditeten i Sightvision AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,60 i 2025 (median 1,64). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Sightvision AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Sightvision AS er nr. 1 813 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 014 av 1 413. Omsetningen endret seg −13,6 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Sightvision AS. Personer vises ikke med navn.
Sightvision AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Sightvision AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913157648
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sundkilbryggja 31, 3850 KVITESEID
- Kommune
- Kviteseid rang 9–24 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. februar 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300XPW7Y4C55D6R06 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Morgedal Eigendom AS (100 %), Hannes Hårpleie AS (100 %)
Har eierandeler i: Morgedal Eigendom AS (100 %), Hannes Hårpleie AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 22 | 39 | |
| Rang | 1 679 | 2 255 | 1 813 | |
| Driftsmargin | −7,0 % | −70,1 % | 5,2 % | |
| Totalrentabilitet | 19,7 % | −15,2 % | 39,8 % | |
| Egenkapitalandel | 25,4 % | 44,2 % | 39,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,86 | 0,42 | 0,60 | |
| Omsetningsvekst | – | −53,4 % | −13,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,8 MNOK | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | −0,9 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | −0,8 MNOK | 2,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | −0,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,0 MNOK | 5,0 MNOK | 7,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,1 MNOK | 0,4 MNOK | 2,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 2,2 MNOK | 2,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 0,9 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum gjeld | 4,5 MNOK | 2,8 MNOK | 4,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 4,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7134085.
Videre
Lignende selskaper
- Wessel Consulting AS indeks 39, nr. 1 809 · sammenlign
- Elstad Bergsgård AS indeks 39, nr. 1 810 · sammenlign
- Johnek Regnskap AS indeks 39, nr. 1 811 · sammenlign
- Visjona AS indeks 39, nr. 1 815 · sammenlign
- Karne AS indeks 39, nr. 1 817 · sammenlign