Redshift AS
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 32,7 % | 80,5 % |
| Resultatmargin | −661,5 % | 80,6 % |
| Totalrentabilitet | 2,7 % | 12,7 % |
| Egenkapitalandel | 98,3 % | 90,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,45 | 6,58 |
| Omsetningsvekst | 227,9 % | 4,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Redshift AS hadde en egenkapitalandel på 98,3 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 228 % og driftsmarginen falt fra 47,7 % til 32,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −661,5 % (median 80,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3 322,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Redshift AS?
Driftsmarginen var 32,7 % i 2024, mot en median på 80,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Redshift AS?
Egenkapitalandelen var 98,3 % i 2024 (median 90,2 %). Gjeldsgraden var 0,02 (median 0,10).
Hvordan er likviditeten i Redshift AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,45 i 2024 (median 6,58).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913177657
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 27. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Yngvar Ugland, Wilhelm Færdens vei 3B, 0361 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. januar 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Porteføljen: 4 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 29. 1 har negativ egenkapital, og 4 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Cybotix AS (5 %), Digital Insight AS (3 %), Nooffice AS (1 %), Bagid AS (0 %), Culture Intelligence AS (2 %), Boldbooks AS (0 %), Traq AS (2 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 47 | |
| Rang | – | – | 221 | |
| Driftsmargin | 47,7 % | 32,7 % | 36,3 % | |
| Totalrentabilitet | 0,8 % | 2,7 % | 14,1 % | |
| Egenkapitalandel | 99,4 % | 98,3 % | 94,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,10 | 2,45 | 1,11 | |
| Omsetningsvekst | – | 227,9 % | 390,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,5 MNOK | −1,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −1,5 MNOK | −1,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 1,6 MNOK | 1,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,9 MNOK | 2,5 MNOK | 2,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,9 MNOK | 2,5 MNOK | 2,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,1 MNOK | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6292771.