Vepak AS
Score · regnskapsår 2025
90av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 av 689 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 av 2 930 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vepak AS ligger 39 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 689 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 44,0 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 86,3 % (median 39,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 24 MNOK |
| Driftsmargin | 44,0 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 42,4 % | 3,5 % |
| Totalrentabilitet | 36,1 % | 9,0 % |
| Egenkapitalandel | 86,3 % | 39,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,16 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 7,21 | 1,64 |
| Omsetningsvekst | 88,2 % | 5,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 90 gjør Vepak AS det bedre enn 100 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (689 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Vepak AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Vepak AS har score 90 for 2025, rang 8 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 7,21 mot median 1,64. Soliditet: persentil 97 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 86,3 % mot median 39,1 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Vepak AS hadde en driftsmargin på 44,0 % og en egenkapitalandel på 86,3 % i 2025, og er nr. 8 av 2 930 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −4,5 % til 44,0 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 12 MNOK og 51 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 39 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 51 MNOK |
| P/B | 1,0 | 12 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 44,0 % (median 3,9 %); Egenkapitalandel 86,3 % (median 39,1 %); Likviditetsgrad 1 7,21 (median 1,64).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 11,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 97 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 97 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 80 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vepak AS?
Driftsmarginen var 44,0 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 36,1 %.
Hvor solid er Vepak AS?
Egenkapitalandelen var 86,3 % i 2025 (median 39,1 %). Gjeldsgraden var 0,16 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Vepak AS?
Likviditetsgrad 1 var 7,21 i 2025 (median 1,64).
Hvordan står Vepak AS i Industri?
Vepak AS er nr. 8 av 2 930 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 av 689. Omsetningen endret seg 88,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913178874
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (28.420)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,37 MNOK
- Forretningsadresse
- Gjevikbakkene 51, 1404 SIGGERUD (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.vepak.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 93 | 56 | 90 | |
| Rang | 21 | 1 114 | 8 | |
| Driftsmargin | 19,1 % | −4,5 % | 44,0 % | |
| Totalrentabilitet | 48,7 % | −2,2 % | 36,1 % | |
| Egenkapitalandel | 83,0 % | 91,9 % | 86,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,76 | 12,02 | 7,21 | |
| Omsetningsvekst | – | −75,1 % | 88,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24,8 MNOK | 6,2 MNOK | 11,6 MNOK |
| Driftsresultat | 4,7 MNOK | −0,3 MNOK | 5,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,8 MNOK | −0,3 MNOK | 4,9 MNOK |
| Årsresultat | 3,7 MNOK | −0,2 MNOK | 3,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,5 MNOK | 9,2 MNOK | 14,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,2 MNOK | 9,0 MNOK | 14,2 MNOK |
| Egenkapital | 8,7 MNOK | 8,5 MNOK | 12,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,0 MNOK | 4,8 MNOK | 8,6 MNOK |
| Sum gjeld | 1,8 MNOK | 0,7 MNOK | 2,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK | 0,7 MNOK | 2,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7083044.
Videre
Lignende selskaper
- N.H. Lerum AS indeks 90, nr. 5 · sammenlign
- Tenfjord Industrier AS indeks 90, nr. 7 · sammenlign
- Svemko AS indeks 90, nr. 9 · sammenlign
- NORSJØ SAG & Høvleri A/S indeks 88, nr. 10 · sammenlign
- Gastromat AS indeks 87, nr. 17 · sammenlign