E.C.A. AS
Score · regnskapsår 2023
18av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 953 av 2 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 616 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 16 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
E.C.A. AS ligger 31 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 2 184 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −11,7 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 8,8 % (median 39,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −11,7 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | −12,7 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | −12,5 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 8,8 % | 39,6 % |
| Gjeldsgrad | 10,37 | 1,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,94 | 1,57 |
| Omsetningsvekst | – | 0,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 18 gjør E.C.A. AS det bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 185 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- E.C.A. AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
E.C.A. AS hadde en driftsmargin på −11,7 % og en egenkapitalandel på 8,8 % i 2023, og er nr. 3 616 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,8 % (median 39,6 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,94 (median 1,57).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −12,7 % (median 5,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −11,7 % (median 5,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 16 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 15 | vekt 25 % |
| Likviditet | 18 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 28 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er E.C.A. AS?
Driftsmarginen var −11,7 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er E.C.A. AS?
Egenkapitalandelen var 8,8 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 10,37 (median 1,21).
Hvordan er likviditeten i E.C.A. AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,94 i 2023 (median 1,57). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står E.C.A. AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
E.C.A. AS er nr. 3 616 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 953 av 2 185.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913211235
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 31. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Dalhaug 10, 7655 VERDAL
- Kommune
- Verdal rang 19–30 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. februar 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 37,8 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 61 %
- Ton Holding AS · 37,8 %
- Dibs AS · 37,7 %
- Sone Invest AS · 24,5 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 18 | 32 | 28 | |
| Rang | 3 616 | 3 357 | 3 577 | |
| Driftsmargin | −11,7 % | 0,6 % | 0,9 % | |
| Totalrentabilitet | −12,5 % | 1,9 % | 2,5 % | |
| Egenkapitalandel | 8,8 % | 9,4 % | 11,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,94 | 0,96 | 0,99 | |
| Omsetningsvekst | – | 21,5 % | −8,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5011559.
Videre
Lignende selskaper
- Sponsor og Mediasalg AS indeks 18, nr. 3 612 · sammenlign
- Isachsen Kommunikasjon AS indeks 18, nr. 3 615 · sammenlign
- Grenseland AS indeks 18, nr. 3 617 · sammenlign
- Overhaus AS indeks 18, nr. 3 618 · sammenlign
- H-Tekst AS indeks 18, nr. 3 619 · sammenlign