Luftteknikeren AS
Score · regnskapsår 2024
27av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 656 av 5 342 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 16 471 av 19 395 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Luftteknikeren AS ligger 24 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 5 342 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,3 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 25,6 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 1,3 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 1,2 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 25,6 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,91 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,83 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | −40,4 % | 4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,74 MNOK | 1,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 27 gjør Luftteknikeren AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 342 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Luftteknikeren AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Luftteknikeren AS hadde en driftsmargin på 1,3 % og en egenkapitalandel på 25,6 % i 2024, og er nr. 16 471 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen falt med 40 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,83 (median 1,49).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 33 | vekt 25 % |
| Likviditet | 8 | vekt 15 % |
| Vekst | 3 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 22 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Luftteknikeren AS?
Driftsmarginen var 1,3 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,5 %.
Hvor solid er Luftteknikeren AS?
Egenkapitalandelen var 25,6 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 2,91 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Luftteknikeren AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,83 i 2024 (median 1,49). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Luftteknikeren AS i Bygg og anlegg?
Luftteknikeren AS er nr. 16 471 av 19 395 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 656 av 5 342. Omsetningen endret seg −40,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913223853
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.223)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 15 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 15. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Vammaveien 95, 1813 ASKIM (INDRE ØSTFOLD)
- Kommune
- Indre Østfold rang 8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 17 | 27 | 37 | |
| Rang | 16 359 | 16 471 | 14 967 | |
| Driftsmargin | −1,6 % | 1,3 % | 0,7 % | |
| Totalrentabilitet | −5,7 % | 5,5 % | 3,5 % | |
| Egenkapitalandel | 14,5 % | 25,6 % | 35,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,96 | 0,83 | 0,93 | |
| Omsetningsvekst | – | −40,4 % | −6,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,5 MNOK | 11,0 MNOK | 10,3 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,2 MNOK | 2,7 MNOK | 2,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,3 MNOK | 1,7 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 4,4 MNOK | 2,0 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,4 MNOK | 2,0 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6109371.
Videre
Lignende selskaper
- GE Con AS indeks 27, nr. 16 464 · sammenlign
- GF BYGG & Eiendom AS indeks 27, nr. 16 465 · sammenlign
- Miljøbygg AS indeks 27, nr. 16 470 · sammenlign
- Riform AS indeks 27, nr. 16 473 · sammenlign
- Art-Bygg og Anlegg AS indeks 27, nr. 16 476 · sammenlign