Matpuls AS

Org.nr. 913246721 · Lillehammer · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2023

41av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 391 av 2 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 578 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 50 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Matpuls AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 2 184 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −3,6 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 42,1 % (median 39,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −3,6 % 5,7 % 23 %
Resultatmargin −3,6 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −12,3 % 11,1 % 17 %
Egenkapitalandel 42,1 % 39,6 % 53 %
Gjeldsgrad 1,37 1,21 46 %
Likviditetsgrad 1 1,73 1,57 56 %
Omsetningsvekst – 0,3 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 41 gjør Matpuls AS det bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 185 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Matpuls AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Matpuls AS hadde en driftsmargin på −3,6 % og en egenkapitalandel på 42,1 % i 2023, og er nr. 2 578 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 18,6 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK 15,9 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 3,2 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,6 % (median 5,5 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,6 % (median 5,7 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet20 vekt 30 %
Soliditet50 vekt 25 %
Likviditet56 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens55 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Matpuls AS?

Driftsmarginen var −3,6 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Matpuls AS?

Egenkapitalandelen var 42,1 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 1,37 (median 1,21).

Hvordan er likviditeten i Matpuls AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,73 i 2023 (median 1,57).

Hvordan står Matpuls AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Matpuls AS er nr. 2 578 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 391 av 2 185.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913246721
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
1. januar 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Gudbrandsdalsvegen 194, 2619 LILLEHAMMER
Kommune
Lillehammer rang 3–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 17. februar 2014
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Lillehammer. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks413931
Rang2 5782 9193 466
Driftsmargin−3,6 %0,2 %−4,6 %
Totalrentabilitet−12,3 %0,8 %−18,2 %
Egenkapitalandel42,1 %32,2 %29,2 %
Likviditetsgrad 11,731,411,36
Omsetningsvekst–15,7 %−9,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,2 MNOK1,4 MNOK1,2 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,0 MNOK−0,1 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK−0,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,3 MNOK0,5 MNOK0,3 MNOK
Omløpsmidler0,3 MNOK0,4 MNOK0,3 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum gjeld0,2 MNOK0,3 MNOK0,2 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK0,3 MNOK0,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4625391.