Ffm Holding AS

Org.nr. 913268482 · Oslo · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −49,9 % 46,4 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 687,8 % 22,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 7,8 % 7,7 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 36,3 % 26,6 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 1,75 2,21 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,17 1,38 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −86,0 % 3,1 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Ffm Holding AS med 119,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 120,8 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Ffm Holding AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Ffm Holding AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
202469,7 %45,2 % −9,4 prosentpoeng +0,1 prosentpoeng −9,4 prosentpoeng
2025−49,9 %46,4 % −119,6 prosentpoeng +1,2 prosentpoeng −120,8 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Ffm Holding AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))

Boligpriser (brukte boliger) steg 5,5 % i 2025; driftsmarginen til Ffm Holding AS falt 119,6 prosentpoeng.

Boligpriser (brukte boliger) per år og driftsmarginen til Ffm Holding AS
Mål202120222023202420252026
Boligpriser (brukte boliger), årssnitt134,5141,6140,8144,6152,5158,7 (så langt)
Endring fra året før+10,5 %+5,2 %−0,5 %+2,7 %+5,5 %+4,1 %
Selskapets driftsmargin––79,1 %69,7 %−49,9 %–

Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Ffm Holding AS falt 119,6 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Ffm Holding AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––79,1 %69,7 %−49,9 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))

Byggekostnadsindeks for boliger steg 4,3 % i 2025; driftsmarginen til Ffm Holding AS falt 119,6 prosentpoeng.

Byggekostnadsindeks for boliger per år og driftsmarginen til Ffm Holding AS
Mål202120222023202420252026
Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt124,2135,1141,1146,4152,7158,4 (så langt)
Endring fra året før+8,7 %+8,8 %+4,4 %+3,7 %+4,3 %+3,7 %
Selskapets driftsmargin––79,1 %69,7 %−49,9 %–

Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Ffm Holding AS falt 119,6 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Ffm Holding AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––79,1 %69,7 %−49,9 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)

Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom steg 5,2 % i 2025; driftsmarginen til Ffm Holding AS falt 119,6 prosentpoeng.

Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom per år og driftsmarginen til Ffm Holding AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt91,794,396,8103,2108,5111,3 (så langt)
Endring fra året før+5,2 %+2,9 %+2,6 %+6,5 %+5,2 %+2,6 %
Selskapets driftsmargin––79,1 %69,7 %−49,9 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Ffm Holding AS hadde en egenkapitalandel på 36,3 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 69,7 % til −49,9 % og omsetningen falt med 86 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,4 MNOK 10,6 5 MNOK 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,1 MNOK
minus netto gjeld 1,8 MNOK
22,6 1 MNOK 1 MNOK
P/B Egenkapital: 1,5 MNOK 0,9 1 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 6,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,17 (median 1,38).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −49,9 % (median 46,4 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 22,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ffm Holding AS?

Driftsmarginen var −49,9 % i 2025, mot en median på 46,4 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,8 %.

Hvor solid er Ffm Holding AS?

Egenkapitalandelen var 36,3 % i 2025 (median 26,6 %). Gjeldsgraden var 1,75 (median 2,21).

Hvordan er likviditeten i Ffm Holding AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,17 i 2025 (median 1,38). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Konsernstruktur · 2025

4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Ffm Holding AS. Personer vises ikke med navn.

Ffm Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Revisjon, regnskap og rådgivning (2 selskaper), Eiendom (1 selskap) 3 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Underskudd
2 selskaper: Springboard Martech AS, Springboard Group AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Ffm Holding AS du er her holdingselskap · Eiendom
    • Springboard Martech AS eid 68 % · operativt · indeks 48 · nr. 1321 av 2455 i Revisjon, regnskap og rådgivning
      • Org.nr. 928339327 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
    • Springboard Group AS eid 100 % · operativt · Revisjon, regnskap og rådgivning

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913268482
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Eiendom (68.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
26. januar 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Voksenhagen 42, 0770 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Springboard Group AS (100 %), Springboard Martech AS (68 %)

Porteføljen: 3 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 2 av dem med flertall. Snittindeksen er 48. 0 har negativ egenkapital, og 3 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Apomed Holding AS (0 %), Springboard Martech AS (68 %), Springboard Group AS (100 %), Mco Gruppen AS (8 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin79,1 %69,7 %−49,9 %
Totalrentabilitet11,3 %21,1 %7,8 %
Egenkapitalandel13,2 %31,0 %36,3 %
Likviditetsgrad 10,200,320,17
Omsetningsvekst–−34,0 %−86,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,4 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Driftsresultat0,3 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,4 MNOK0,8 MNOK0,2 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,3 MNOK0,8 MNOK0,2 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler4,1 MNOK4,2 MNOK4,2 MNOK
Omløpsmidler0,2 MNOK0,3 MNOK0,1 MNOK
Egenkapital0,5 MNOK1,3 MNOK1,5 MNOK
Opptjent egenkapital0,5 MNOK1,3 MNOK1,5 MNOK
Sum gjeld3,5 MNOK2,9 MNOK2,7 MNOK
Kortsiktig gjeld0,9 MNOK0,8 MNOK0,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6810578.