St1 Norge AS

Org.nr. 913285670 · Oslo · Stiftet 2014 · 128 ansatte

Score · regnskapsår 2025

46av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Store: 319 av 541 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 235 av 22 952 · Handel

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 80 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

St1 Norge AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 541 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,9 % (median 2,5 %) og egenkapitalandel 50,3 % (median 30,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter16 284 MNOK1 119 MNOK
Driftsmargin 1,9 % 2,5 % 40 %
Resultatmargin 1,6 % 2,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 9,2 % 10,2 % 44 %
Egenkapitalandel 50,3 % 30,9 % 80 %
Gjeldsgrad 0,99 2,23 80 %
Likviditetsgrad 1 1,05 1,30 22 %
Omsetningsvekst −8,2 % 6,9 % 11 %
Omsetning per ansatt127,22 MNOK12,49 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 46 gjør St1 Norge AS det bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (541 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • St1 Norge AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Oppsummert analyse

St1 Norge AS har score 46 for 2025, rang 13 235 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 80 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 50,3 % mot median 30,9 %.

Svakest: Vekst: persentil 11 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −8,2 % mot median 6,9 %. Likviditet: persentil 22 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,05 mot median 1,30.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

St1 Norge AS hadde en driftsmargin på 1,9 % og en egenkapitalandel på 50,3 % i 2025, og er nr. 13 235 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 980 MNOK og 2 221 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 198,0 MNOK 10,0 1 980 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 306,0 MNOK
minus netto gjeld 227,0 MNOK
8,0 2 221 MNOK
P/B Egenkapital: 2 167,0 MNOK 1,0 2 167 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet42 vekt 30 %
Soliditet80 vekt 25 %
Likviditet22 vekt 15 %
Vekst11 vekt 15 %
Konsistens60 vekt 15 %

Varighet: 45 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er St1 Norge AS?

Driftsmarginen var 1,9 % i 2025, mot en median på 2,5 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,2 %.

Hvor solid er St1 Norge AS?

Egenkapitalandelen var 50,3 % i 2025 (median 30,9 %). Gjeldsgraden var 0,99 (median 2,23).

Hvordan er likviditeten i St1 Norge AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,05 i 2025 (median 1,30).

Hvordan står St1 Norge AS i Handel?

St1 Norge AS er nr. 13 235 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 319 av 541. Omsetningen endret seg −8,2 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
13
i 11 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
Sum tildelt verdi siden 2024
8,6 MNOK
3 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
Rammeavtaler
9
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
2. oktober 2025 Forsvarsbygg R01339 - Biofyringsolje i bulk - prekvalifisering - RENO nord 90,5 MNOK (rammeavtale) 09130000
30. september 2025 Forsvarsbygg R01712 - Biofyringsolje i bulk - prekvalifisering - RENO sør 4,3 MNOK (rammeavtale) 09130000
30. september 2025 Forsvarsbygg R01713 - Biofyringsolje i bulk - prekvalifisering - REVE 47,0 MNOK (rammeavtale) 09130000
30. september 2025 Forsvarsbygg R01714 - Biofyringsolje i bulk - prekvalifisering - REØS 23,1 MNOK (rammeavtale) 09130000
5. mai 2025 Innherred Anskaffelser Rammeavtale Drivstoff og AdBlue 8,6 MNOK (2 delkontrakter) 24000000
30. april 2025 Statens vegvesen Etablering, drift og vedlikehold av døgnhvileplass for tungtransport langs med rv. 3 verdi ikke oppgitt 63700000
27. februar 2025 Politiets fellestjenester Drivstoff til kjøretøy og lading av elbil verdi ikke oppgitt 09134230
19. desember 2024 VOIS - Vestfold Offentlige Innkjøpssamarbeid VOIS - Drivstoff fra stasjon - Kontraktstildeling verdi ikke oppgitt 09134230
2. desember 2024 Stiftelsen Tradebroker Drivstoff og lading av el-kjøretøy- Kortprodukter verdi ikke oppgitt 09134230
6. november 2024 Ullensvang kommune Drivstoff i bulk og drivstoff fra stasjon, rammeavtale verdi ikke oppgitt (2 delkontrakter) 09132200

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913285670
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.810)
Morning selskapsklasse
Store
Ansatte
128 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
12. februar 2014 12 år i drift
Aksjekapital
12,94 MNOK
Forretningsadresse
Bygg 6, Drammensveien 134, 0277 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
213800YJF25XQMZNWI22 fornyes 28. november 2026

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
St1 Oy (Finland)
Øverste morselskap
Keele Oy (Finland)

Utenlandsk eid ifølge GLEIF.

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks464246
Rang11 88714 50013 235
Driftsmargin0,3 %1,0 %1,9 %
Totalrentabilitet3,9 %6,4 %9,2 %
Egenkapitalandel43,1 %46,3 %50,3 %
Likviditetsgrad 10,991,001,05
Omsetningsvekst–−6,8 %−8,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter19 038,0 MNOK17 741,0 MNOK16 284,0 MNOK
Driftsresultat49,0 MNOK186,0 MNOK306,0 MNOK
Resultat før skatt−79,0 MNOK137,0 MNOK255,0 MNOK
Årsresultat−63,0 MNOK104,0 MNOK198,0 MNOK
Finanskostnader247,0 MNOK136,0 MNOK142,0 MNOK
Sum eiendeler4 329,0 MNOK4 252,0 MNOK4 305,0 MNOK
Omløpsmidler2 174,0 MNOK2 030,0 MNOK2 007,0 MNOK
Egenkapital1 865,0 MNOK1 968,0 MNOK2 167,0 MNOK
Opptjent egenkapital1 852,0 MNOK1 955,0 MNOK2 154,0 MNOK
Sum gjeld2 465,0 MNOK2 284,0 MNOK2 138,0 MNOK
Kortsiktig gjeld2 203,0 MNOK2 027,0 MNOK1 910,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6683246.

Lignende selskaper