Vangsnes AS
Score · regnskapsår 2025
82av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 119 av 5 655 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 148 av 7 184 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Vangsnes AS ligger 33 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 654 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 92,8 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 53,1 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 92,8 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | 89,1 % | 23,7 % |
| Totalrentabilitet | 55,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 53,1 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,88 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,59 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 401,9 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 82 gjør Vangsnes AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 655 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Vangsnes AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Vangsnes AS har score 82 for 2025, rang 148 av 7 184 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 97 mot sammenlignbare, driftsmargin 92,8 % mot median 48,2 %. Vekst: persentil 96 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 401,9 % mot median 3,0 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Vangsnes AS hadde en driftsmargin på 92,8 % og en egenkapitalandel på 53,1 % i 2025, og er nr. 148 av 7 184 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 402 % og driftsmarginen steg fra 60,0 % til 92,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 41 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 41 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 40 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 97 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 70 | vekt 25 % |
| Likviditet | 73 | vekt 15 % |
| Vekst | 96 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vangsnes AS?
Driftsmarginen var 92,8 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 55,4 %.
Hvor solid er Vangsnes AS?
Egenkapitalandelen var 53,1 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 0,88 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Vangsnes AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,59 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Vangsnes AS i Eiendom?
Vangsnes AS er nr. 148 av 7 184 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 119 av 5 655. Omsetningen endret seg 401,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913339355
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. februar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 1,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Birkelandsvegen 7, 4200 SAUDA
- Kommune
- Sauda rang 2–11 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 50 | 82 | |
| Rang | 4 809 | 3 379 | 148 | |
| Driftsmargin | 61,7 % | 60,0 % | 92,8 % | |
| Totalrentabilitet | 7,9 % | 8,5 % | 55,4 % | |
| Egenkapitalandel | 15,8 % | 17,1 % | 53,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,13 | 1,77 | 3,59 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,4 % | 401,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK | 5,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 5,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 5,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 4,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,8 MNOK | 8,4 MNOK | 9,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK | 5,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 4,0 MNOK |
| Sum gjeld | 7,4 MNOK | 7,0 MNOK | 4,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6647202.
Videre
Lignende selskaper
- AS TERMINAL-SERVICE indeks 82, nr. 145 · sammenlign
- Tigima AS indeks 82, nr. 146 · sammenlign
- Pab AS indeks 82, nr. 147 · sammenlign
- Leer AS indeks 82, nr. 150 · sammenlign
- Pilgrimstjeneste Eiendom AS indeks 82, nr. 151 · sammenlign