Arro Stein AS
Score · regnskapsår 2025
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 10 av 43 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 20 av 100 · Bergverk og utvinning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 57 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Arro Stein AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 53 blant 43 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 14,7 % (median 9,0 %) og egenkapitalandel 69,2 % (median 47,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 14,7 % | 9,0 % |
| Resultatmargin | 14,7 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | 24,0 % | 9,6 % |
| Egenkapitalandel | 69,2 % | 47,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,45 | 0,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,55 | 2,55 |
| Omsetningsvekst | 152,1 % | 8,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Arro Stein AS det bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (43 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Arro Stein AS har score 64 for 2025, rang 20 av 100 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 98 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 152,1 % mot median 8,9 %. Lønnsomhet: persentil 67 mot sammenlignbare, driftsmargin 14,7 % mot median 9,0 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Arro Stein AS hadde en driftsmargin på 14,7 % og en egenkapitalandel på 69,2 % i 2025, og er nr. 20 av 100 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 152 % og driftsmarginen steg fra −7,8 % til 14,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 57 | vekt 25 % |
| Likviditet | 50 | vekt 15 % |
| Vekst | 98 | vekt 15 % |
| Konsistens | 51 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Arro Stein AS?
Driftsmarginen var 14,7 % i 2025, mot en median på 9,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,0 %.
Hvor solid er Arro Stein AS?
Egenkapitalandelen var 69,2 % i 2025 (median 47,9 %). Gjeldsgraden var 0,45 (median 0,85).
Hvordan er likviditeten i Arro Stein AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,55 i 2025 (median 2,55).
Hvordan står Arro Stein AS i Bergverk og utvinning?
Arro Stein AS er nr. 20 av 100 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 av 43. Omsetningen endret seg 152,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913419316
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bergverk og utvinning (08.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. mars 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Klokkerveien 25, 4821 RYKENE (ARENDAL)
- Kommune
- Arendal rang 5–10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 25. mars 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 64 | |
| Rang | – | – | 20 | |
| Driftsmargin | 0,3 % | −7,8 % | 14,7 % | |
| Totalrentabilitet | 0,5 % | −7,0 % | 24,0 % | |
| Egenkapitalandel | 79,3 % | 72,4 % | 69,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,79 | 2,83 | 2,55 | |
| Omsetningsvekst | – | −37,3 % | 152,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 1,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6375953.
Videre
Lignende selskaper
- Edelsplitt AS indeks 67, nr. 16 · sammenlign
- Vega Grus AS indeks 63, nr. 22 · sammenlign
- Pæska Skiferproduksjon AS indeks 62, nr. 23 · sammenlign
- Gaular Pukk og Sand AS indeks 61, nr. 27 · sammenlign
- Galåen Grus AS indeks 61, nr. 28 · sammenlign