Eide Consulting AS

Org.nr. 913441311 · Lørenskog · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2025

62av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 238 av 889 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 366 av 1 400 · Kultur og fritid

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 63 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Eide Consulting AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 887 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 59,0 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 53,5 % (median 34,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 59,0 % 3,9 % 98 %
Resultatmargin 144,2 % 3,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 18,6 % 7,4 % 66 %
Egenkapitalandel 53,5 % 34,0 % 67 %
Gjeldsgrad 0,87 1,21 59 %
Likviditetsgrad 1 1,19 1,46 41 %
Omsetningsvekst 0,0 % 4,7 % 38 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 62 gjør Eide Consulting AS det bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (889 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Eide Consulting AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Eide Consulting AS har score 62 for 2025, rang 366 av 1 400 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 82 mot sammenlignbare, driftsmargin 59,0 % mot median 3,9 %. Konsistens: persentil 65 mot sammenlignbare.

Svakest: Vekst: persentil 38 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 0,0 % mot median 4,7 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Eide Consulting AS med 4,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,4 poeng. Selskapet gjorde det altså 4,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Eide Consulting AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Eide Consulting AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
202454,5 %3,5 % −20,1 prosentpoeng −0,1 prosentpoeng −20,0 prosentpoeng
202559,0 %3,9 % +4,5 prosentpoeng +0,4 prosentpoeng +4,1 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Eide Consulting AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Eide Consulting AS økte 4,5 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Eide Consulting AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––74,6 %54,5 %59,0 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Eide Consulting AS økte 4,5 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Eide Consulting AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––74,6 %54,5 %59,0 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter (indeks)

Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter steg 6,7 % i 2025; driftsmarginen til Eide Consulting AS økte 4,5 prosentpoeng.

Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter per år og driftsmarginen til Eide Consulting AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter, årssnitt84,289,294,098,8105,5112,7 (så langt)
Endring fra året før+2,0 %+6,0 %+5,4 %+5,2 %+6,7 %+6,8 %
Selskapets driftsmargin––74,6 %54,5 %59,0 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Eide Consulting AS hadde en driftsmargin på 59,0 % og en egenkapitalandel på 53,5 % i 2025, og er nr. 366 av 1 400 rangerte selskaper i Kultur og fritid.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 54,5 % til 59,0 % og egenkapitalandelen steg fra 48,3 % til 53,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 18 MNOK og 27 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 2,6 MNOK 21,1 54 MNOK 27 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 2,0 MNOK
minus netto gjeld −5,4 MNOK
19,9 46 MNOK 22 MNOK
P/B Egenkapital: 10,9 MNOK 3,3 36 MNOK 18 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet82 vekt 30 %
Soliditet63 vekt 25 %
Likviditet41 vekt 15 %
Vekst38 vekt 15 %
Konsistens65 vekt 15 %

Varighet: 65 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Eide Consulting AS?

Driftsmarginen var 59,0 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,6 %.

Hvor solid er Eide Consulting AS?

Egenkapitalandelen var 53,5 % i 2025 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 0,87 (median 1,21).

Hvordan er likviditeten i Eide Consulting AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,19 i 2025 (median 1,46).

Hvordan står Eide Consulting AS i Kultur og fritid?

Eide Consulting AS er nr. 366 av 1 400 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 238 av 889. Omsetningen endret seg 0,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913441311
Org.form
AS
Sektor
Kultur og fritid (90.209)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
17. mars 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Søster Mathildes gate 37, 1473 LØRENSKOG
Kommune
Lørenskog rang 1–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 28. mars 2014
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Lørenskog. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Trivselsleder AS (50 %), Keibot AS (50 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks716162
Rang216412366
Driftsmargin74,6 %54,5 %59,0 %
Totalrentabilitet6,8 %17,2 %18,6 %
Egenkapitalandel42,5 %48,3 %53,5 %
Likviditetsgrad 15,501,991,19
Omsetningsvekst–−47,7 %0,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,5 MNOK2,4 MNOK2,4 MNOK
Driftsresultat3,4 MNOK1,3 MNOK1,4 MNOK
Resultat før skatt2,3 MNOK3,0 MNOK3,4 MNOK
Skattekostnad0,5 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK
Årsresultat1,8 MNOK2,8 MNOK3,1 MNOK
Finanskostnader−1,1 MNOK0,7 MNOK0,4 MNOK
Sum eiendeler18,0 MNOK21,7 MNOK20,4 MNOK
Omløpsmidler3,0 MNOK7,1 MNOK6,1 MNOK
Egenkapital7,7 MNOK10,5 MNOK10,9 MNOK
Opptjent egenkapital7,6 MNOK10,4 MNOK10,8 MNOK
Sum gjeld10,4 MNOK11,2 MNOK9,5 MNOK
Kortsiktig gjeld0,5 MNOK3,5 MNOK5,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6642387.