Sherli AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 88,9 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 348,7 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 21,7 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 95,3 % | 31,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 1,48 |
| Likviditetsgrad 1 | 10,68 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | −1,9 % | 4,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Sherli AS hadde en egenkapitalandel på 95,3 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 84,8 % til 88,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 18 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 8 MNOK |
| P/B | 1,0 | 8 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 88,9 % (median 3,0 %); Egenkapitalandel 95,3 % (median 31,4 %); Likviditetsgrad 1 10,68 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sherli AS?
Driftsmarginen var 88,9 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,7 %.
Hvor solid er Sherli AS?
Egenkapitalandelen var 95,3 % i 2025 (median 31,4 %). Gjeldsgraden var 0,05 (median 1,48).
Hvordan er likviditeten i Sherli AS?
Likviditetsgrad 1 var 10,68 i 2025 (median 1,43).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913441885
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.597)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. mars 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Tellevikvegen 85, 5107 SALHUS (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 31. mars 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900832RKZC9X4K765 fornyes 21. april 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 86,2 % | 84,8 % | 88,9 % | |
| Totalrentabilitet | 15,8 % | 16,8 % | 21,7 % | |
| Egenkapitalandel | 91,1 % | 94,4 % | 95,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,93 | 9,02 | 10,68 | |
| Omsetningsvekst | – | −5,5 % | −1,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK | 1,8 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,2 MNOK | 7,1 MNOK | 8,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,1 MNOK | 3,6 MNOK | 4,4 MNOK |
| Egenkapital | 5,6 MNOK | 6,7 MNOK | 8,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,6 MNOK | 6,7 MNOK | 8,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6889868.