Griptel AS

Org.nr. 913450671 · Bærum · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2023

75av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 505 av 3 278 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 967 av 21 073 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 80 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Griptel AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 3 278 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 11,7 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 48,3 % (median 29,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter75 MNOK91 MNOK
Driftsmargin 11,7 % 2,9 % 91 %
Resultatmargin 10,1 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 17,2 % 11,6 % 69 %
Egenkapitalandel 48,3 % 29,5 % 76 %
Gjeldsgrad 1,07 2,32 76 %
Likviditetsgrad 1 1,59 1,39 62 %
Omsetningsvekst – 5,2 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 75 gjør Griptel AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 278 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Griptel AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Griptel AS hadde en driftsmargin på 11,7 % og en egenkapitalandel på 48,3 % i 2023, og er nr. 2 967 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 26 MNOK og 61 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 5,9 MNOK 10,0 59 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 8,8 MNOK
minus netto gjeld 9,0 MNOK
8,0 61 MNOK
P/B Egenkapital: 26,4 MNOK 1,0 26 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 6,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet80 vekt 30 %
Soliditet76 vekt 25 %
Likviditet62 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens79 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Griptel AS?

Driftsmarginen var 11,7 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,2 %.

Hvor solid er Griptel AS?

Egenkapitalandelen var 48,3 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 1,07 (median 2,32).

Hvordan er likviditeten i Griptel AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,59 i 2023 (median 1,39).

Hvordan står Griptel AS i Handel?

Griptel AS er nr. 2 967 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 505 av 3 278.

Konsernregnskap · 2023

23 av 100

Rang 402 av 464 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
74 MNOK
Driftsresultat, konsern
−4 MNOK
Resultat før skatt, konsern
−5 MNOK
Sum eiendeler, konsern
69 MNOK
Egenkapital, konsern
20 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2023)
Driftsmargin−4,9 % 11,7 %
Totalrentabilitet−4,0 % 17,2 %
Egenkapitalandel28,9 % 48,3 %
Likviditetsgrad 11,54 1,59
Omsetningsvekst– –

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2023 (åpne data, NLOD 2.0).

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913450671
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.500)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
7. mars 2014 12 år i drift
Aksjekapital
13,41 MNOK
Forretningsadresse
Strandveien 50, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
Kommune
Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks755922
Rang2 9677 32820 676
Driftsmargin11,7 %6,2 %−20,6 %
Totalrentabilitet17,2 %7,7 %−28,7 %
Egenkapitalandel48,3 %52,8 %32,0 %
Likviditetsgrad 11,591,631,71
Omsetningsvekst–−3,4 %−31,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter74,9 MNOK72,3 MNOK49,9 MNOK
Driftsresultat8,8 MNOK4,5 MNOK−10,3 MNOK
Resultat før skatt7,6 MNOK1,4 MNOK−38,9 MNOK
Årsresultat5,9 MNOK1,1 MNOK−36,3 MNOK
Finanskostnader1,8 MNOK4,1 MNOK29,6 MNOK
Sum eiendeler54,5 MNOK70,9 MNOK32,4 MNOK
Omløpsmidler29,9 MNOK32,3 MNOK17,5 MNOK
Egenkapital26,4 MNOK37,4 MNOK10,4 MNOK
Opptjent egenkapital23,2 MNOK24,3 MNOK–
Sum gjeld28,2 MNOK33,5 MNOK22,1 MNOK
Kortsiktig gjeld18,8 MNOK19,8 MNOK10,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5265033.

Lignende selskaper