Clean Vision AS
Score · regnskapsår 2024
25av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 9 346 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 211 av 22 237 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Clean Vision AS ligger 25 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,5 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel −7,2 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 1,5 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | −4,7 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 0,6 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | −7,2 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,16 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | −37,4 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 25 gjør Clean Vision AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Clean Vision AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Clean Vision AS hadde en driftsmargin på 1,5 % og en egenkapitalandel på −7,2 % i 2024, og er nr. 19 211 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −19,5 % til 1,5 % og omsetningen falt med 37 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −7,2 % (median 34,8 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,7 % (median 1,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 40 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 59 | vekt 15 % |
| Vekst | 6 | vekt 15 % |
| Konsistens | 23 | vekt 15 % |
Varighet: 21 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Clean Vision AS?
Driftsmarginen var 1,5 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Clean Vision AS?
Egenkapitalandelen var −7,2 % i 2024 (median 34,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Clean Vision AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,16 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Clean Vision AS i Handel?
Clean Vision AS er nr. 19 211 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 9 346 av 11 065. Omsetningen endret seg −37,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913491734
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.440)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 31. mars 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 1,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Kolleveien 17, 1397 NESØYA (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 10. juli 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 17 | 25 | 29 | |
| Rang | 18 987 | 19 211 | 19 017 | |
| Driftsmargin | −19,5 % | 1,5 % | −3,2 % | |
| Totalrentabilitet | −13,2 % | 0,6 % | −1,2 % | |
| Egenkapitalandel | −5,5 % | −7,2 % | −10,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,98 | 2,16 | 20,20 | |
| Omsetningsvekst | – | −37,4 % | −10,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,9 MNOK | 3,7 MNOK | 3,3 MNOK |
| Driftsresultat | −1,2 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,4 MNOK | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK |
| Årsresultat | −1,4 MNOK | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,7 MNOK | 9,1 MNOK | 9,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,7 MNOK | 6,6 MNOK | 5,9 MNOK |
| Egenkapital | −0,5 MNOK | −0,7 MNOK | −1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,5 MNOK | −1,6 MNOK | −2,0 MNOK |
| Sum gjeld | 9,2 MNOK | 9,8 MNOK | 10,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,4 MNOK | 3,0 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6153623.
Videre
Lignende selskaper
- Strømmen Bilradio AS indeks 25, nr. 19 205 · sammenlign
- Alimentaria AS indeks 25, nr. 19 206 · sammenlign
- Heggtoppen Blomster AS indeks 25, nr. 19 207 · sammenlign
- Bø'en AS indeks 25, nr. 19 208 · sammenlign
- Sesam Leker AS indeks 25, nr. 19 212 · sammenlign