Orkdal Øyeklinikk AS

Org.nr. 913492056 · Orkland · Stiftet 2014

Frivillig avvikling registrert 20. november 2025 i Enhetsregisteret. Konkurser

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 18,8 % 8,3 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 18,4 % 8,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 75,8 % 18,1 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 30,1 % 45,2 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 2,32 0,99 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,18 1,56 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 4,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Orkdal Øyeklinikk AS hadde en egenkapitalandel på 30,1 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra −25,8 % til 30,1 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,4 MNOK 10,0 4 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,4 MNOK
minus netto gjeld −0,1 MNOK
8,0 3 MNOK
P/B Egenkapital: 0,2 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Orkdal Øyeklinikk AS?

Driftsmarginen var 18,8 % i 2024, mot en median på 8,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 75,8 %.

Hvor solid er Orkdal Øyeklinikk AS?

Egenkapitalandelen var 30,1 % i 2024 (median 45,2 %). Gjeldsgraden var 2,32 (median 0,99).

Hvordan er likviditeten i Orkdal Øyeklinikk AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,18 i 2024 (median 1,56).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913492056
Org.form
AS
Sektor
Helse og omsorg (86.221)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
17. februar 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Rimiveien 20, 7300 ORKANGER (ORKLAND)
Kommune
Orkland rang 20–35 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 11. april 2014
Siste innsendte regnskap
2024

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2022–2024

Nøkkeltall202220232024Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin55,4 %–18,8 %
Totalrentabilitet102,7 %−103,6 %75,8 %
Egenkapitalandel70,8 %−25,8 %30,1 %
Likviditetsgrad 13,430,801,18
Omsetningsvekst–−100,0 %–

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202220232024
Driftsinntekter1,9 MNOK0,0 MNOK2,3 MNOK
Driftsresultat1,1 MNOK−1,0 MNOK0,4 MNOK
Resultat før skatt1,1 MNOK−1,0 MNOK0,4 MNOK
Årsresultat0,6 MNOK−1,0 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,0 MNOK0,9 MNOK0,6 MNOK
Omløpsmidler1,0 MNOK0,9 MNOK0,5 MNOK
Egenkapital0,7 MNOK−0,2 MNOK0,2 MNOK
Opptjent egenkapital0,7 MNOK−0,3 MNOK0,1 MNOK
Sum gjeld0,3 MNOK1,2 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,3 MNOK1,2 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6170033.