Lockert Gårdsdrift AS
Score · regnskapsår 2023
16av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 196 av 216 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 296 av 324 · Jordbruk og skogbruk
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 41 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Lockert Gårdsdrift AS ligger 35 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 51 blant 216 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 4,3 % (median 6,1 %) og egenkapitalandel −20,2 % (median 50,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 4,3 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | −7,1 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 3,9 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | −20,2 % | 50,0 % |
| Gjeldsgrad | – | 0,88 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,19 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | – | −6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,29 MNOK | 0,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 16 gjør Lockert Gårdsdrift AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (216 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Lockert Gårdsdrift AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Lockert Gårdsdrift AS hadde en driftsmargin på 4,3 % og en egenkapitalandel på −20,2 % i 2023, og er nr. 296 av 324 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk.
Lockert Gårdsdrift AS klarte seg svakere enn sektoren i 2025, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −20,2 % (median 50,0 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 5,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,19 (median 1,53).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,1 % (median 4,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 0,3 % i 2025 (sektorens median 6,2 %), og egenkapitalandelen −49,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen −1,0 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 6,2 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 41 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 3 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 7 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lockert Gårdsdrift AS?
Driftsmarginen var 4,3 % i 2023, mot en median på 6,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Lockert Gårdsdrift AS?
Egenkapitalandelen var −20,2 % i 2023 (median 50,0 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Lockert Gårdsdrift AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,19 i 2023 (median 1,53). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Lockert Gårdsdrift AS i Jordbruk og skogbruk?
Lockert Gårdsdrift AS er nr. 296 av 324 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 196 av 216.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913569628
- Org.form
- AS
- Sektor
- Jordbruk og skogbruk (01.452)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 16. april 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Signaldalen, 9046 OTEREN (STORFJORD)
- Kommune
- Storfjord rang 7–17 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 5. mai 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 16 | 15 | 25 | |
| Rang | 296 | 321 | 314 | |
| Driftsmargin | 4,3 % | −6,2 % | 0,3 % | |
| Totalrentabilitet | 3,9 % | −5,9 % | 1,0 % | |
| Egenkapitalandel | −20,2 % | −38,8 % | −49,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,19 | 0,12 | 0,15 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,1 % | 37,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,6 MNOK | 2,8 MNOK | 3,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,5 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,5 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,1 MNOK | 2,8 MNOK | 2,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | −0,6 MNOK | −1,1 MNOK | −1,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,6 MNOK | −1,1 MNOK | −1,3 MNOK |
| Sum gjeld | 3,7 MNOK | 3,8 MNOK | 3,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,3 MNOK | 2,6 MNOK | 2,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5277497.
Videre
Lignende selskaper
- Østlandet Kyllingoppdrett AS indeks 17, nr. 292 · sammenlign
- Lunds Hagesenter AS indeks 17, nr. 293 · sammenlign
- Garthe Hagesenter AS indeks 16, nr. 295 · sammenlign
- Håvin AS indeks 16, nr. 297 · sammenlign
- Vestfold Bær Produksjon AS indeks 16, nr. 298 · sammenlign