Ivar Sæter AS
Score · regnskapsår 2024
29av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 5 939 av 7 157 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 336 av 22 221 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 9 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Ivar Sæter AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 157 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −5,8 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 41,6 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −5,8 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | −7,7 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | −11,1 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 41,6 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,40 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,63 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | −8,4 % | 3,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,69 MNOK | 2,05 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 29 gjør Ivar Sæter AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 157 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Ivar Sæter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Ivar Sæter AS hadde en driftsmargin på −5,8 % og en egenkapitalandel på 41,6 % i 2024, og er nr. 18 336 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 49,6 % til 41,6 % og driftsmarginen falt fra −3,5 % til −5,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,7 % (median 2,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,8 % (median 3,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 9 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 47 | vekt 15 % |
| Vekst | 19 | vekt 15 % |
| Konsistens | 21 | vekt 15 % |
Varighet: 36 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ivar Sæter AS?
Driftsmarginen var −5,8 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ivar Sæter AS?
Egenkapitalandelen var 41,6 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 1,40 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Ivar Sæter AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,63 i 2024 (median 1,71).
Hvordan står Ivar Sæter AS i Handel?
Ivar Sæter AS er nr. 18 336 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 939 av 7 157. Omsetningen endret seg −8,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913699572
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.551)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 23. oktober 1970 56 år i drift
- Aksjekapital
- 1,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Walkers gate 12, 1771 HALDEN
- Kommune
- Halden rang 13 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 42 | 29 | 46 | |
| Rang | 13 070 | 18 336 | 13 264 | |
| Driftsmargin | −3,5 % | −5,8 % | 1,2 % | |
| Totalrentabilitet | −6,5 % | −11,1 % | 2,6 % | |
| Egenkapitalandel | 49,6 % | 41,6 % | 44,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 1,63 | 1,65 | |
| Omsetningsvekst | – | −8,4 % | 21,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16,6 MNOK | 15,2 MNOK | 18,5 MNOK |
| Driftsresultat | −0,6 MNOK | −0,9 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,8 MNOK | −1,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,8 MNOK | −1,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,1 MNOK | 8,0 MNOK | 8,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,7 MNOK | 7,6 MNOK | 7,6 MNOK |
| Egenkapital | 4,5 MNOK | 3,3 MNOK | 3,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,5 MNOK | 1,4 MNOK | 1,8 MNOK |
| Sum gjeld | 4,6 MNOK | 4,7 MNOK | 4,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,6 MNOK | 4,7 MNOK | 4,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5700489.
Videre
Lignende selskaper
- Så&Høste AS indeks 29, nr. 18 328 · sammenlign
- Bunnpris Guldbergaunet AS indeks 29, nr. 18 334 · sammenlign
- Fox Distribution AS indeks 29, nr. 18 335 · sammenlign
- Stratos Dagligvare AS indeks 29, nr. 18 341 · sammenlign
- Lillehammer Varmesenter AS indeks 29, nr. 18 345 · sammenlign