Hugintech AS
Score · regnskapsår 2023
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 108 av 473 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 561 av 2 238 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Hugintech AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 473 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 23,3 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 64,6 % (median 35,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 29 MNOK | 24 MNOK |
| Driftsmargin | 23,3 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 26,9 % | 3,8 % |
| Totalrentabilitet | 35,0 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 64,6 % | 35,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 1,60 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | – | −5,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Hugintech AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (473 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Hugintech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Hugintech AS hadde en driftsmargin på 23,3 % og en egenkapitalandel på 64,6 % i 2023, og er nr. 561 av 2 238 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 15 MNOK og 61 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 61 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 57 MNOK |
| P/B | 1,0 | 15 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 82 | vekt 25 % |
| Likviditet | 38 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 14 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hugintech AS?
Driftsmarginen var 23,3 % i 2023, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 35,0 %.
Hvor solid er Hugintech AS?
Egenkapitalandelen var 64,6 % i 2023 (median 35,8 %). Gjeldsgraden var 0,55 (median 1,60).
Hvordan er likviditeten i Hugintech AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,14 i 2023 (median 1,37).
Hvordan står Hugintech AS i Informasjon og kommunikasjon?
Hugintech AS er nr. 561 av 2 238 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 108 av 473.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913738004
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. juni 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,17 MNOK
- Forretningsadresse
- Ullevålsveien 67B, 0454 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- hugintech.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 64 | 61 | 61 | |
| Rang | 561 | 608 | 572 | |
| Driftsmargin | 23,3 % | 16,9 % | 16,9 % | |
| Totalrentabilitet | 35,0 % | 16,7 % | 11,7 % | |
| Egenkapitalandel | 64,6 % | 71,6 % | 80,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 1,16 | 1,16 | |
| Omsetningsvekst | – | −18,5 % | −34,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28,9 MNOK | 23,5 MNOK | 15,4 MNOK |
| Driftsresultat | 6,7 MNOK | 4,0 MNOK | 2,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,8 MNOK | 4,0 MNOK | 2,8 MNOK |
| Årsresultat | 6,1 MNOK | 3,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 23,6 MNOK | 25,6 MNOK | 25,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,6 MNOK | 8,5 MNOK | 5,8 MNOK |
| Egenkapital | 15,2 MNOK | 18,3 MNOK | 20,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −3,5 MNOK | −0,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 8,4 MNOK | 7,3 MNOK | 5,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,4 MNOK | 7,3 MNOK | 5,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5155449.
Videre
Lignende selskaper
- Nomvec AS indeks 64, nr. 551 · sammenlign
- LCA.NO AS indeks 64, nr. 560 · sammenlign
- Clue Norge AS indeks 64, nr. 569 · sammenlign
- Stacc Core AS indeks 64, nr. 572 · sammenlign
- Proventus AS indeks 64, nr. 574 · sammenlign