Hellbillies AS

Org.nr. 913812700 · Ål · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2025

66av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 75 av 379 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 241 av 1 306 · Kultur og fritid

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Hellbillies AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 379 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,4 % (median 5,5 %) og egenkapitalandel 98,9 % (median 31,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter11 MNOK18 MNOK
Driftsmargin 10,4 % 5,5 % 69 %
Resultatmargin 18,5 % 4,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 8,6 % 10,4 % 46 %
Egenkapitalandel 98,9 % 31,9 % 100 %
Gjeldsgrad 0,01 1,66 100 %
Likviditetsgrad 1 60,16 1,20 100 %
Omsetningsvekst −15,8 % 6,3 % 5 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 66 gjør Hellbillies AS det bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (379 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Hellbillies AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Hellbillies AS har score 66 for 2025, rang 241 av 1 306 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 100 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 98,9 % mot median 31,9 %. Likviditet: persentil 100 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 60,16 mot median 1,20.

Svakest: Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −15,8 % mot median 6,3 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Hellbillies AS hadde en driftsmargin på 10,4 % og en egenkapitalandel på 98,9 % i 2025, og er nr. 241 av 1 306 rangerte selskaper i Kultur og fritid.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −9,0 % til 10,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 17 MNOK og 23 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,7 MNOK 10,0 17 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,1 MNOK
minus netto gjeld −14,3 MNOK
8,0 23 MNOK
P/B Egenkapital: 22,3 MNOK 1,0 22 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet58 vekt 30 %
Soliditet100 vekt 25 %
Likviditet100 vekt 15 %
Vekst5 vekt 15 %
Konsistens52 vekt 15 %

Varighet: 71 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Hellbillies AS?

Driftsmarginen var 10,4 % i 2025, mot en median på 5,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,6 %.

Hvor solid er Hellbillies AS?

Egenkapitalandelen var 98,9 % i 2025 (median 31,9 %). Gjeldsgraden var 0,01 (median 1,66).

Hvordan er likviditeten i Hellbillies AS?

Likviditetsgrad 1 var 60,16 i 2025 (median 1,20).

Hvordan står Hellbillies AS i Kultur og fritid?

Hellbillies AS er nr. 241 av 1 306 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 75 av 379. Omsetningen endret seg −15,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913812700
Org.form
AS
Sektor
Kultur og fritid (90.390)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
1. juni 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,06 MNOK
Forretningsadresse
Liagardsvegen 46, 3570 ÅL
Kommune
Ål rang 2 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.hellbillies.com

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3
Største eier
33,3 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
33 %
Eiere over 60 år
67 % av personeierne sine aksjer (medianalder 65 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks935466
Rang11533241
Driftsmargin22,2 %−9,0 %10,4 %
Totalrentabilitet19,8 %−2,8 %8,6 %
Egenkapitalandel95,0 %98,9 %98,9 %
Likviditetsgrad 113,1657,6960,16
Omsetningsvekst–−26,5 %−15,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter17,0 MNOK12,5 MNOK10,5 MNOK
Driftsresultat3,8 MNOK−1,1 MNOK1,1 MNOK
Resultat før skatt4,4 MNOK−0,7 MNOK1,9 MNOK
Årsresultat3,5 MNOK−0,7 MNOK1,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK–
Sum eiendeler22,4 MNOK20,8 MNOK22,5 MNOK
Omløpsmidler14,8 MNOK13,5 MNOK15,1 MNOK
Egenkapital21,2 MNOK20,5 MNOK22,3 MNOK
Opptjent egenkapital19,1 MNOK18,4 MNOK20,2 MNOK
Sum gjeld1,1 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK
Kortsiktig gjeld1,1 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7172409.