Messereiser AS
Score · regnskapsår 2025
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 286 av 969 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 886 av 3 039 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Messereiser AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 969 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,3 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 30,4 % (median 24,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 6,3 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 6,7 % | 4,3 % |
| Totalrentabilitet | 25,1 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandel | 30,4 % | 24,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,29 | 2,54 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,44 | 1,22 |
| Omsetningsvekst | 9,2 % | 6,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør Messereiser AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (969 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Messereiser AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Messereiser AS har score 61 for 2025, rang 886 av 3 039 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 69 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,3 % mot median 4,4 %. Likviditet: persentil 63 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,44 mot median 1,22.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 3,4 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +3,5, bransjen +0,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Messereiser AS med 3,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 3,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Messereiser AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 11 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2,8 % | 4,4 % | +4,7 prosentpoeng | +0,9 prosentpoeng | +3,8 prosentpoeng |
| 2025 | 6,3 % | 4,4 % | +3,5 prosentpoeng | +0,0 prosentpoeng | +3,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Messereiser AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting steg 3,8 % i 2025; driftsmarginen til Messereiser AS økte 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,9 | 111,1 | 116,9 | 121,3 | 122,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +4,9 % | +5,9 % | +5,2 % | +3,8 % | +0,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,9 % | 2,8 % | 6,3 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Messereiser AS økte 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 99,5 | 117,4 | 126,0 | 130,8 | 138,4 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,3 % | +17,9 % | +7,4 % | +3,8 % | +5,8 % | +2,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,9 % | 2,8 % | 6,3 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Messereiser AS økte 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,9 % | 2,8 % | 6,3 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Messereiser AS økte 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,9 % | 2,8 % | 6,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,7 % i 2025; driftsmarginen til Messereiser AS økte 3,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 81,5 | 85,5 | 89,7 | 94,8 | 100,3 | 106,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +4,9 % | +4,9 % | +5,7 % | +5,7 % | +6,0 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −1,9 % | 2,8 % | 6,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Messereiser AS hadde en driftsmargin på 6,3 % og en egenkapitalandel på 30,4 % i 2025, og er nr. 886 av 3 039 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 2,8 % til 6,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 3 MNOK |
| P/B | 2,7 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 63 | vekt 15 % |
| Vekst | 56 | vekt 15 % |
| Konsistens | 55 | vekt 15 % |
Varighet: 51 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Messereiser AS?
Driftsmarginen var 6,3 % i 2025, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 25,1 %.
Hvor solid er Messereiser AS?
Egenkapitalandelen var 30,4 % i 2025 (median 24,9 %). Gjeldsgraden var 2,29 (median 2,54).
Hvordan er likviditeten i Messereiser AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,44 i 2025 (median 1,22).
Hvordan står Messereiser AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Messereiser AS er nr. 886 av 3 039 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 286 av 969. Omsetningen endret seg 9,2 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913841557
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (79.122)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. juni 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Rosenholmveien 25, 1414 TROLLÅSEN (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.messereiser.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Expert Reiser AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Expert Reiser AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 55 | 61 | |
| Rang | 2 012 | 1 165 | 886 | |
| Driftsmargin | −1,9 % | 2,8 % | 6,3 % | |
| Totalrentabilitet | −1,8 % | 10,8 % | 25,1 % | |
| Egenkapitalandel | 18,1 % | 26,0 % | 30,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,35 | 1,44 | |
| Omsetningsvekst | – | 50,2 % | 9,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,9 MNOK | 13,4 MNOK | 14,6 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,5 MNOK | 4,6 MNOK | 3,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,5 MNOK | 4,6 MNOK | 3,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 5,3 MNOK | 3,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,3 MNOK | 3,4 MNOK | 2,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7023480.
Videre
Lignende selskaper
- Tvt Maskin AS indeks 61, nr. 877 · sammenlign
- Ltf AS indeks 61, nr. 885 · sammenlign
- Trainee Sør AS indeks 61, nr. 889 · sammenlign
- Eksponeringsservice AS indeks 61, nr. 890 · sammenlign
- Clean Service AS indeks 60, nr. 895 · sammenlign