Ngk Utbygging AS
Frivillig avvikling registrert 25. september 2026 i Enhetsregisteret. Konkurser
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | −2 MNOK | 10 MNOK |
| Driftsmargin | – | 15,8 % |
| Resultatmargin | – | 9,5 % |
| Totalrentabilitet | −0,2 % | 5,2 % |
| Egenkapitalandel | 84,3 % | 38,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,96 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | −127,1 % | 4,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Ngk Utbygging AS hadde en egenkapitalandel på 84,3 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 127 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 39 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 39 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 9,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 3,3 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ngk Utbygging AS?
Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 15,8 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ngk Utbygging AS?
Egenkapitalandelen var 84,3 % i 2025 (median 38,6 %). Gjeldsgraden var 0,19 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Ngk Utbygging AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,96 i 2025 (median 1,51).
Konsernregnskap · 2023
Konsernet har ikke rang: morselskapet er ikke aktivt.
- Driftsinntekter, konsern
- 27 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- −46 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −44 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 156 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 131 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | −170,3 % | – |
| Totalrentabilitet | −27,9 % | – |
| Egenkapitalandel | 84,1 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,25 | – |
| Omsetningsvekst | – | – |
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2023 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913841735
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kraft og energi (35.121)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. mars 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 35,52 MNOK
- Forretningsadresse
- Kalnesveien 5, 1712 GRÅLUM (SARPSBORG)
- Kommune
- Sarpsborg rang 10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.ngku.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | 12,9 % | – | |
| Totalrentabilitet | −25,7 % | 5,1 % | −0,2 % | |
| Egenkapitalandel | 86,4 % | 40,9 % | 84,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,35 | 1,69 | 6,96 | |
| Omsetningsvekst | – | – | −127,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | −3,9 MNOK | 8,1 MNOK | −2,2 MNOK |
| Driftsresultat | −46,0 MNOK | 1,0 MNOK | −3,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −40,2 MNOK | 7,5 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | −39,8 MNOK | 6,0 MNOK | −1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 155,9 MNOK | 148,3 MNOK | 46,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 48,9 MNOK | 147,7 MNOK | 45,9 MNOK |
| Egenkapital | 134,6 MNOK | 60,6 MNOK | 38,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 82,1 MNOK | 8,1 MNOK | – |
| Sum gjeld | 21,3 MNOK | 87,7 MNOK | 7,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 20,8 MNOK | 87,5 MNOK | 6,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6753010.