Cavour Man AS
Score · regnskapsår 2024
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 64 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 279 av 3 514 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 027 av 22 221 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Cavour Man AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 3 514 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 13,0 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 19,2 % (median 30,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 60 MNOK | 92 MNOK |
| Driftsmargin | 13,0 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 9,7 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 25,7 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 19,2 % | 30,2 % |
| Gjeldsgrad | 4,21 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,64 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 4,7 % | 5,1 % |
| Omsetning per ansatt | 3,17 MNOK | 4,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Cavour Man AS det bedre enn 64 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 514 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Cavour Man AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Cavour Man AS hadde en driftsmargin på 13,0 % og en egenkapitalandel på 19,2 % i 2024, og er nr. 8 027 av 22 221 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 7,2 % til 13,0 % og egenkapitalandelen steg fra 14,0 % til 19,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 54 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 49 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 54 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 9,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 88 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 28 | vekt 25 % |
| Likviditet | 63 | vekt 15 % |
| Vekst | 48 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cavour Man AS?
Driftsmarginen var 13,0 % i 2024, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 25,7 %.
Hvor solid er Cavour Man AS?
Egenkapitalandelen var 19,2 % i 2024 (median 30,2 %). Gjeldsgraden var 4,21 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Cavour Man AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,64 i 2024 (median 1,40).
Hvordan står Cavour Man AS i Handel?
Cavour Man AS er nr. 8 027 av 22 221 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 279 av 3 514. Omsetningen endret seg 4,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913945999
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.420)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 19 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. juli 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Ruseløkkveien 3, 0251 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 42 | 57 | 54 | |
| Rang | 13 098 | 8 027 | 9 824 | |
| Driftsmargin | 7,2 % | 13,0 % | 4,1 % | |
| Totalrentabilitet | 15,6 % | 25,7 % | 9,7 % | |
| Egenkapitalandel | 14,0 % | 19,2 % | 29,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,64 | 1,64 | 1,71 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,7 % | 10,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 57,6 MNOK | 60,3 MNOK | 66,4 MNOK |
| Driftsresultat | 4,1 MNOK | 7,8 MNOK | 2,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,8 MNOK | 5,8 MNOK | 2,0 MNOK |
| Årsresultat | 2,8 MNOK | 4,9 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 2,3 MNOK | 2,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 32,6 MNOK | 32,1 MNOK | 37,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 29,6 MNOK | 28,1 MNOK | 32,2 MNOK |
| Egenkapital | 4,6 MNOK | 6,2 MNOK | 11,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −5,7 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 28,1 MNOK | 25,9 MNOK | 26,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 18,1 MNOK | 17,1 MNOK | 18,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5756969.
Videre
Lignende selskaper
- Northglobe AS indeks 57, nr. 8 010 · sammenlign
- Mandal Bil AS indeks 57, nr. 8 013 · sammenlign
- Bekkjarvik Handel AS indeks 57, nr. 8 015 · sammenlign
- Stine Breidablikk AS indeks 57, nr. 8 022 · sammenlign
- Botnetank AS indeks 57, nr. 8 024 · sammenlign