Senior Dev AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 628 av 898 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 895 av 2 791 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Senior Dev AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 898 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,8 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 8,3 % (median 24,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 8,8 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 8,5 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 26,6 % | 10,6 % |
| Egenkapitalandel | 8,3 % | 24,0 % |
| Gjeldsgrad | 11,05 | 2,57 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 1,21 |
| Omsetningsvekst | −12,1 % | 6,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Senior Dev AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (898 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Senior Dev AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Senior Dev AS har score 40 for 2025, rang 1 895 av 2 791 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 77 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,8 % mot median 4,2 %.
Svakest: Vekst: persentil 15 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −12,1 % mot median 6,9 %. Likviditet: persentil 21 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,92 mot median 1,21.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 8,3 % (median 24,0 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,21).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Senior Dev AS hadde en driftsmargin på 8,8 % og en egenkapitalandel på 8,3 % i 2025, og er nr. 1 895 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −0,2 % til 8,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 18 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,3 % (median 24,0 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,92 (median 1,21).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 23 | vekt 25 % |
| Likviditet | 21 | vekt 15 % |
| Vekst | 15 | vekt 15 % |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Varighet: 33 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Senior Dev AS?
Driftsmarginen var 8,8 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,6 %.
Hvor solid er Senior Dev AS?
Egenkapitalandelen var 8,3 % i 2025 (median 24,0 %). Gjeldsgraden var 11,05 (median 2,57).
Hvordan er likviditeten i Senior Dev AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,92 i 2025 (median 1,21). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Senior Dev AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Senior Dev AS er nr. 1 895 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 628 av 898. Omsetningen endret seg −12,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913990781
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (78.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. juli 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Storetveitvegen 100H, 5072 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300MKSBIAV2LDUO43 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 34 | 24 | 40 | |
| Rang | 1 945 | 2 428 | 1 895 | |
| Driftsmargin | 3,8 % | −0,2 % | 8,8 % | |
| Totalrentabilitet | 16,3 % | 3,7 % | 26,6 % | |
| Egenkapitalandel | 7,8 % | 9,2 % | 8,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,90 | 0,85 | 0,92 | |
| Omsetningsvekst | – | −14,9 % | −12,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27,3 MNOK | 23,2 MNOK | 20,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 0,0 MNOK | 1,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,9 MNOK | 0,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,0 MNOK | 1,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,9 MNOK | 5,8 MNOK | 7,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,6 MNOK | 4,5 MNOK | 6,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 7,3 MNOK | 5,3 MNOK | 6,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,3 MNOK | 5,3 MNOK | 6,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6913848.
Videre
Lignende selskaper
- Fjellved Service AS indeks 40, nr. 1 891 · sammenlign
- Novus Bemanning AS indeks 40, nr. 1 893 · sammenlign
- Grimstad Renhold AS indeks 40, nr. 1 898 · sammenlign
- Haverstad Maskinutleie AS indeks 40, nr. 1 900 · sammenlign
- Vitelo AS indeks 40, nr. 1 902 · sammenlign