Collaborative Coffee Source AS
Score · regnskapsår 2023
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 221 av 10 539 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 466 av 21 067 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Collaborative Coffee Source AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 530 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −27,1 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 91,8 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −27,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −18,1 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | −8,9 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 91,8 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,47 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Collaborative Coffee Source AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 539 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Collaborative Coffee Source AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Collaborative Coffee Source AS hadde en driftsmargin på −27,1 % og en egenkapitalandel på 91,8 % i 2023, og er nr. 10 466 av 21 067 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −18,1 % (median 2,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −27,1 % (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 12 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 97 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 5 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Collaborative Coffee Source AS?
Driftsmarginen var −27,1 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −8,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Collaborative Coffee Source AS?
Egenkapitalandelen var 91,8 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 0,09 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Collaborative Coffee Source AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,47 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står Collaborative Coffee Source AS i Handel?
Collaborative Coffee Source AS er nr. 10 466 av 21 067 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 221 av 10 539.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914098637
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.370)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. juni 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 2,53 MNOK
- Forretningsadresse
- Enebakkveien 117, 0680 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 29. oktober 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 96,1 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 4 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Arabica AS (96 %)
Øverste eier: privatperson
- Arabica AS · 96,1 %
- Kaffe Landskap Holdco LLC (USA) · 3,9 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 52 | 29 | |
| Rang | 10 466 | 10 490 | 19 044 | |
| Driftsmargin | −27,1 % | −64,0 % | −70,8 % | |
| Totalrentabilitet | −8,9 % | −26,1 % | −10,0 % | |
| Egenkapitalandel | 91,8 % | 92,8 % | 51,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,47 | 10,91 | 1,95 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,8 % | −39,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,5 MNOK | −1,2 MNOK | −0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | −1,2 MNOK | −0,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK | −0,6 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | −0,7 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,6 MNOK | 4,5 MNOK | 6,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,9 MNOK | 3,5 MNOK | 6,4 MNOK |
| Egenkapital | 3,3 MNOK | 4,1 MNOK | 3,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −4,2 MNOK | −5,0 MNOK | −7,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 3,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 3,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5373133.
Videre
Lignende selskaper
- Ejka AS indeks 50, nr. 10 461 · sammenlign
- Optiker Hogstad AS indeks 50, nr. 10 462 · sammenlign
- Miabell Undertøysalong AS indeks 50, nr. 10 467 · sammenlign
- Støren Blomster AS indeks 50, nr. 10 469 · sammenlign
- Fiolinmakern AS indeks 50, nr. 10 470 · sammenlign