Relisec AS
Score · regnskapsår 2024
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 275 av 1 579 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 524 av 3 142 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 98 og soliditet 41 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Relisec AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 1 577 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 56,0 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 23,9 % (median 26,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 56,0 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 55,9 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 244,9 % | 8,7 % |
| Egenkapitalandel | 23,9 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,18 | 1,73 |
| Likviditetsgrad 1 | – | 1,25 |
| Omsetningsvekst | 8,7 % | 8,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,52 MNOK | 0,38 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Relisec AS det bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 579 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Relisec AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Relisec AS hadde en driftsmargin på 56,0 % og en egenkapitalandel på 23,9 % i 2024, og er nr. 524 av 3 142 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra −149,3 % til 23,9 % og driftsmarginen steg fra 26,4 % til 56,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 21 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 21 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 20 MNOK |
| P/B | 2,7 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 98 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 41 | vekt 25 % |
| Likviditet | – | mangler data, ikke med |
| Vekst | 51 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Relisec AS?
Driftsmarginen var 56,0 % i 2024, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 244,9 %.
Hvor solid er Relisec AS?
Egenkapitalandelen var 23,9 % i 2024 (median 26,7 %). Gjeldsgraden var 3,18 (median 1,73).
Hvordan står Relisec AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Relisec AS er nr. 524 av 3 142 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 275 av 1 579. Omsetningen endret seg 8,7 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Relisec AS.
Relisec AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Forretningsmessig tjenesteyting (2 selskaper) 2 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 5 i alt. Bergen 5 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Underskudd
- 1 selskap: Legator AS
- Endret 2024–2025
- 1 selskap kom inn i konsernet: Legator AS.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Relisec AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914130875
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (80.010)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 2. august 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Sandviksbodene 1A, 5035 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- relisec.com
- LEI
- 5493007ZV55OHH2BF774 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke offentliggjort
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 33,3 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 67 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 39 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Legator AS (88 %)
Har eierandeler i: Legator AS (88 %), Some Random Guys AS (4 %), Fortiva AS (48 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 68 | 56 | |
| Rang | 2 094 | 524 | 1 254 | |
| Driftsmargin | 26,4 % | 56,0 % | 70,4 % | |
| Totalrentabilitet | 99,1 % | 244,9 % | 71,5 % | |
| Egenkapitalandel | −149,3 % | 23,9 % | 3,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | – | 1,06 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,7 % | 11,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,0 MNOK | 7,6 MNOK | 8,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,8 MNOK | 4,3 MNOK | 5,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,8 MNOK | 4,2 MNOK | 5,5 MNOK |
| Skattekostnad | – | 1,0 MNOK | 1,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,8 MNOK | 3,2 MNOK | 4,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,9 MNOK | 1,7 MNOK | 8,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK | 6,6 MNOK |
| Egenkapital | −2,8 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −3,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 4,7 MNOK | 1,3 MNOK | 8,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,1 MNOK | −1,4 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6267779.
Videre
Lignende selskaper
- Kraft Dialog AS indeks 68, nr. 518 · sammenlign
- Peder Aarø AS indeks 68, nr. 521 · sammenlign
- Vibo Tjenester AS indeks 68, nr. 522 · sammenlign
- Frier AS indeks 68, nr. 527 · sammenlign
- T.B. Renhold AS indeks 68, nr. 529 · sammenlign