Dth Derma AS
Score · regnskapsår 2024
76av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 16 av 340 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 120 av 1 996 · Helse og omsorg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Dth Derma AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 340 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 62,8 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 81,8 % (median 42,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 62,8 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 63,3 % | 5,7 % |
| Totalrentabilitet | 43,4 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandel | 81,8 % | 42,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,22 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,14 | 1,44 |
| Omsetningsvekst | −1,4 % | 7,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,84 MNOK | 0,94 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 76 gjør Dth Derma AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (340 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Dth Derma AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Dth Derma AS hadde en driftsmargin på 62,8 % og en egenkapitalandel på 81,8 % i 2024, og er nr. 120 av 1 996 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 76,3 % til 81,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 17 MNOK og 78 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 70 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 78 MNOK |
| P/B | 1,0 | 17 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 62,8 % (median 5,9 %); Egenkapitalandel 81,8 % (median 42,8 %); Likviditetsgrad 1 3,14 (median 1,44).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 91 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 84 | vekt 15 % |
| Vekst | 15 | vekt 15 % |
| Konsistens | 78 | vekt 15 % |
Varighet: 80 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dth Derma AS?
Driftsmarginen var 62,8 % i 2024, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 43,4 %.
Hvor solid er Dth Derma AS?
Egenkapitalandelen var 81,8 % i 2024 (median 42,8 %). Gjeldsgraden var 0,22 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Dth Derma AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,14 i 2024 (median 1,44).
Hvordan står Dth Derma AS i Helse og omsorg?
Dth Derma AS er nr. 120 av 1 996 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 16 av 340. Omsetningen endret seg −1,4 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914216907
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Helse og omsorg (86.221)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 5 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 5. september 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Dronningens gate 17, 1530 MOSS
- Kommune
- Moss rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 83 | 76 | 69 | |
| Rang | 124 | 120 | 310 | |
| Driftsmargin | 61,9 % | 62,8 % | 60,5 % | |
| Totalrentabilitet | 69,3 % | 43,4 % | 32,8 % | |
| Egenkapitalandel | 76,3 % | 81,8 % | 84,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,41 | 3,14 | 0,41 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,4 % | 4,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14,4 MNOK | 14,2 MNOK | 14,8 MNOK |
| Driftsresultat | 8,9 MNOK | 8,9 MNOK | 8,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 8,9 MNOK | 9,0 MNOK | 9,0 MNOK |
| Årsresultat | 7,0 MNOK | 7,0 MNOK | 7,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,9 MNOK | 20,7 MNOK | 27,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,4 MNOK | 8,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 9,9 MNOK | 16,9 MNOK | 23,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,8 MNOK | 16,9 MNOK | 23,4 MNOK |
| Sum gjeld | 3,1 MNOK | 3,8 MNOK | 4,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,4 MNOK | 2,6 MNOK | 2,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6069111.
Videre
Lignende selskaper
- Elvebredden Tannlegesenter AS indeks 76, nr. 112 · sammenlign
- Remontér Attføring AS indeks 76, nr. 114 · sammenlign
- Rysteg AS indeks 76, nr. 131 · sammenlign
- Famne Arbeid AS indeks 75, nr. 151 · sammenlign
- Nordic Lifestyle AS indeks 75, nr. 153 · sammenlign