Melhus Bilskadesenter AS
Score · regnskapsår 2025
33av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 247 av 291 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 349 av 1 691 · Annen tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 19 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Melhus Bilskadesenter AS ligger 18 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 291 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,7 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 11,1 % (median 29,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 0,7 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 4,1 % | 15,5 % |
| Egenkapitalandel | 11,1 % | 29,9 % |
| Gjeldsgrad | 8,05 | 2,13 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,04 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 13,9 % | 5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,90 MNOK | 1,47 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 33 gjør Melhus Bilskadesenter AS det bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (291 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Melhus Bilskadesenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Melhus Bilskadesenter AS har score 33 for 2025, rang 1 349 av 1 691 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 74 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 13,9 % mot median 5,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 19 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 11,1 % mot median 29,9 %. Lønnsomhet: persentil 20 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,7 % mot median 5,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 0,7 % (median 5,8 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Melhus Bilskadesenter AS hadde en driftsmargin på 0,7 % og en egenkapitalandel på 11,1 % i 2025, og er nr. 1 349 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 5,7 % til 0,7 % og omsetningen økte med 14 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,7 % (median 5,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 20 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 19 | vekt 25 % |
| Likviditet | 30 | vekt 15 % |
| Vekst | 74 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 29 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Melhus Bilskadesenter AS?
Driftsmarginen var 0,7 % i 2025, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,1 %.
Hvor solid er Melhus Bilskadesenter AS?
Egenkapitalandelen var 11,1 % i 2025 (median 29,9 %). Gjeldsgraden var 8,05 (median 2,13).
Hvordan er likviditeten i Melhus Bilskadesenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,04 i 2025 (median 1,30).
Hvordan står Melhus Bilskadesenter AS i Annen tjenesteyting?
Melhus Bilskadesenter AS er nr. 1 349 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 247 av 291. Omsetningen endret seg 13,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914327660
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 6. oktober 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,40 MNOK
- Forretningsadresse
- Hofstadvegen 17, 7224 MELHUS
- Kommune
- Melhus rang 16–28 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 8 | 46 | 33 | |
| Rang | 1 571 | 970 | 1 349 | |
| Driftsmargin | −0,2 % | 5,7 % | 0,7 % | |
| Totalrentabilitet | −1,1 % | 34,6 % | 4,1 % | |
| Egenkapitalandel | −33,5 % | 10,8 % | 11,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,74 | 1,10 | 1,04 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,2 % | 13,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,3 MNOK | 11,7 MNOK | 13,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,2 MNOK | 1,9 MNOK | 2,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK | 2,4 MNOK |
| Egenkapital | −0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,8 MNOK | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6774470.
Videre
Lignende selskaper
- Ottestad Autolakk AS indeks 33, nr. 1 333 · sammenlign
- Byen Vår Drammen AS indeks 33, nr. 1 334 · sammenlign
- Gevir AS indeks 33, nr. 1 338 · sammenlign
- Dokka Bilco AS indeks 33, nr. 1 346 · sammenlign
- Imi Tromsø Begravelsesbyrå AS indeks 32, nr. 1 362 · sammenlign