Løding Gård AS
Score · regnskapsår 2023
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 118 av 260 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 225 av 508 · Jordbruk og skogbruk
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 79 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Løding Gård AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 52 blant 260 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 23,9 % (median 5,4 %) og egenkapitalandel 72,2 % (median 44,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 23,9 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 23,9 % | 3,7 % |
| Totalrentabilitet | 8,0 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 72,2 % | 44,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,38 | 0,90 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,38 | 1,47 |
| Omsetningsvekst | – | 10,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,40 MNOK | 0,41 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Løding Gård AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (260 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Løding Gård AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Løding Gård AS hadde en driftsmargin på 23,9 % og en egenkapitalandel på 72,2 % i 2023, og er nr. 225 av 508 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,38 (median 1,47).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 4,8 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 79 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 32 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Løding Gård AS?
Driftsmarginen var 23,9 % i 2023, mot en median på 5,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,0 %.
Hvor solid er Løding Gård AS?
Egenkapitalandelen var 72,2 % i 2023 (median 44,6 %). Gjeldsgraden var 0,38 (median 0,90).
Hvordan er likviditeten i Løding Gård AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,38 i 2023 (median 1,47). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Løding Gård AS i Jordbruk og skogbruk?
Løding Gård AS er nr. 225 av 508 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 118 av 260.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914339936
- Org.form
- AS
- Sektor
- Jordbruk og skogbruk (01.190)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. juli 2025
- Stiftet
- 6. oktober 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,96 MNOK
- Forretningsadresse
- Løding, 8050 TVERLANDET (BODØ)
- Kommune
- Bodø rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Søstrene Lind AS (100 %)
Øverste eier: Søstrene Lind AS
- Søstrene Lind AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 50 | 41 | |
| Rang | 225 | 267 | 366 | |
| Driftsmargin | 23,9 % | 8,1 % | 2,3 % | |
| Totalrentabilitet | 8,0 % | 2,9 % | 0,8 % | |
| Egenkapitalandel | 72,2 % | 71,8 % | 60,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,38 | 0,46 | 0,55 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,0 % | 2,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | – |
| Sum eiendeler | 5,9 MNOK | 6,0 MNOK | 6,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 1,4 MNOK |
| Egenkapital | 4,3 MNOK | 4,3 MNOK | 4,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK | 2,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK | 2,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4855219.
Videre
Lignende selskaper
- Lundemo Livkylling Drift AS indeks 55, nr. 217 · sammenlign
- Tmh Landbruk AS indeks 55, nr. 218 · sammenlign
- Søgård Skogsdrift AS indeks 54, nr. 221 · sammenlign
- Engelsen AS indeks 54, nr. 228 · sammenlign
- Hoppestad Supermat AS indeks 53, nr. 231 · sammenlign