Imsight AS
Score · regnskapsår 2025
81av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 31 av 1 320 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 55 av 2 286 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 86 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Imsight AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 320 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 56,0 % (median 9,1 %) og egenkapitalandel 83,1 % (median 43,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 56,0 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 60,4 % | 9,9 % |
| Totalrentabilitet | 30,6 % | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 83,1 % | 43,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,20 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,73 | 1,66 |
| Omsetningsvekst | 35,5 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 81 gjør Imsight AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 320 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Imsight AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Imsight AS har score 81 for 2025, rang 55 av 2 286 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 89 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 5,73 mot median 1,66. Soliditet: persentil 86 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 83,1 % mot median 43,4 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Imsight AS hadde en driftsmargin på 56,0 % og en egenkapitalandel på 83,1 % i 2025, og er nr. 55 av 2 286 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 44,2 % til 56,0 % og omsetningen økte med 36 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 13 MNOK og 46 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 38 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 46 MNOK |
| P/B | 1,0 | 13 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 56,0 % (median 9,1 %); Egenkapitalandel 83,1 % (median 43,4 %); Likviditetsgrad 1 5,73 (median 1,66).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 86 | vekt 25 % |
| Likviditet | 89 | vekt 15 % |
| Vekst | 81 | vekt 15 % |
| Konsistens | 66 | vekt 15 % |
Varighet: 82 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Imsight AS?
Driftsmarginen var 56,0 % i 2025, mot en median på 9,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 30,6 %.
Hvor solid er Imsight AS?
Egenkapitalandelen var 83,1 % i 2025 (median 43,4 %). Gjeldsgraden var 0,20 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Imsight AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,73 i 2025 (median 1,66).
Hvordan står Imsight AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Imsight AS er nr. 55 av 2 286 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 31 av 1 320. Omsetningen endret seg 35,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914428491
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. oktober 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Hegstad, Gimleveien 5, 1358 JAR (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300XU6WVP5DHG3D30 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Porteføljen: 4 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 32. 1 har negativ egenkapital, og 3 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Tlt Leadership AS (50 %), Cyviz AS (0 %), Strongpoint ASA (0 %), Nyby AS (0 %), Airthings AS (0 %), Pexip Holding ASA (0 %), Nordic Unmanned ASA (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 86 | 79 | 81 | |
| Rang | 103 | 107 | 55 | |
| Driftsmargin | 54,0 % | 44,2 % | 56,0 % | |
| Totalrentabilitet | 31,0 % | 26,8 % | 30,6 % | |
| Egenkapitalandel | 82,4 % | 88,2 % | 83,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,10 | 7,90 | 5,73 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,4 % | 35,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,6 MNOK | 6,0 MNOK | 8,1 MNOK |
| Driftsresultat | 3,0 MNOK | 2,6 MNOK | 4,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,2 MNOK | 2,9 MNOK | 4,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 2,5 MNOK | 2,2 MNOK | 3,8 MNOK |
| Finanskostnader | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,0 MNOK | 10,9 MNOK | 16,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,0 MNOK | 10,2 MNOK | 15,6 MNOK |
| Egenkapital | 8,2 MNOK | 9,6 MNOK | 13,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,2 MNOK | 9,5 MNOK | 13,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,8 MNOK | 1,3 MNOK | 2,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK | 1,3 MNOK | 2,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6531837.
Videre
Lignende selskaper
- Sanna Salgscoaching AS indeks 81, nr. 54 · sammenlign
- Bedriftsplassen AS indeks 81, nr. 58 · sammenlign
- O. M. Pedersen Revisjon AS indeks 81, nr. 59 · sammenlign
- Spijker AS indeks 81, nr. 60 · sammenlign
- Aas Dale AS indeks 81, nr. 61 · sammenlign