Frustøl Pukkverk AS
Score · regnskapsår 2025
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 9 av 35 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 33 av 118 · Bergverk og utvinning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og soliditet 84 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Frustøl Pukkverk AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 35 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,1 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 57,9 % (median 37,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,1 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 3,4 % | 7,0 % |
| Egenkapitalandel | 57,9 % | 37,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,73 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,80 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | 7,6 % | 2,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør Frustøl Pukkverk AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (35 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Frustøl Pukkverk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Frustøl Pukkverk AS har score 61 for 2025, rang 33 av 118 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 84 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 57,9 % mot median 37,6 %. Konsistens: persentil 76 mot sammenlignbare.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 37 mot sammenlignbare, driftsmargin 2,1 % mot median 5,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Frustøl Pukkverk AS hadde en driftsmargin på 2,1 % og en egenkapitalandel på 57,9 % i 2025, og er nr. 33 av 118 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 71,7 % til 57,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 37 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 84 | vekt 25 % |
| Likviditet | 59 | vekt 15 % |
| Vekst | 56 | vekt 15 % |
| Konsistens | 76 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Frustøl Pukkverk AS?
Driftsmarginen var 2,1 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,4 %.
Hvor solid er Frustøl Pukkverk AS?
Egenkapitalandelen var 57,9 % i 2025 (median 37,6 %). Gjeldsgraden var 0,73 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Frustøl Pukkverk AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,80 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står Frustøl Pukkverk AS i Bergverk og utvinning?
Frustøl Pukkverk AS er nr. 33 av 118 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 9 av 35. Omsetningen endret seg 7,6 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914455057
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bergverk og utvinning (08.120)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. oktober 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Mjåvannsvegen 18, 4628 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | 62 | 61 | |
| Rang | 27 | 34 | 33 | |
| Driftsmargin | 5,3 % | 2,5 % | 2,1 % | |
| Totalrentabilitet | 7,2 % | 4,4 % | 3,4 % | |
| Egenkapitalandel | 57,5 % | 71,7 % | 57,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,01 | 3,35 | 1,80 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,1 % | 7,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,5 MNOK | 12,7 MNOK | 13,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 10,0 MNOK | 7,1 MNOK | 8,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,5 MNOK | 6,8 MNOK | 6,3 MNOK |
| Egenkapital | 5,8 MNOK | 5,1 MNOK | 4,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,7 MNOK | 5,1 MNOK | 4,9 MNOK |
| Sum gjeld | 4,3 MNOK | 2,0 MNOK | 3,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,3 MNOK | 2,0 MNOK | 3,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6364399.
Videre
Lignende selskaper
- Arctic Drilling AS indeks 65, nr. 24 · sammenlign
- Oppdal Sten AS indeks 63, nr. 29 · sammenlign
- Nor Aggregates AS indeks 60, nr. 37 · sammenlign
- Gudbrandsdal Steinindustri AS indeks 59, nr. 39 · sammenlign
- Molde Pukkverk AS indeks 58, nr. 41 · sammenlign