Flow AS

Org.nr. 914499119 · Sola · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 76,7 % 3,3 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 2 057,2 % 2,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 8,5 % 6,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 25,1 % 38,0 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 2,98 1,27 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,13 1,56 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 4,7 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Flow AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))

Produsentpriser i industrien per år og driftsmarginen til Flow AS
Mål202120222023202420252026
Produsentpriser i industrien, årssnitt100,0124,7129,5134,4138,3146,0 (så langt)
Endring fra året før+10,7 %+24,7 %+3,9 %+3,7 %+2,9 %+5,6 %
Selskapets driftsmargin––––76,7 %–

Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Flow AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––––76,7 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)

Kraftpris i engrosmarkedet per år og driftsmarginen til Flow AS
Mål202120222023202420252026
Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt64,2141,772,049,454,096,5 (så langt)
Endring fra året før+466,7 %+120,8 %−49,2 %−31,4 %+9,4 %+78,4 %
Selskapets driftsmargin––––76,7 %–

Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK per år og driftsmarginen til Flow AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––––76,7 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)

Lønnsindeks: metallvareindustri per år og driftsmarginen til Flow AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt88,091,596,9102,1108,0112,8 (så langt)
Endring fra året før+3,1 %+3,9 %+6,0 %+5,4 %+5,8 %+4,5 %
Selskapets driftsmargin––––76,7 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Flow AS hadde en egenkapitalandel på 25,1 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 31 MNOK og 35 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 2,8 MNOK 22,2 63 MNOK 31 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,0 MNOK
minus netto gjeld 11,0 MNOK
18,6 – gjeld over verdi
P/B Egenkapital: 24,0 MNOK 3,0 72 MNOK 35 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 7,6 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,13 (median 1,56).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Flow AS?

Driftsmarginen var 76,7 % i 2025, mot en median på 3,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,5 %.

Hvor solid er Flow AS?

Egenkapitalandelen var 25,1 % i 2025 (median 38,0 %). Gjeldsgraden var 2,98 (median 1,27).

Hvordan er likviditeten i Flow AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,13 i 2025 (median 1,56). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Konsernstruktur · 2025

10 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Wahlberg Industrier AS.

Wahlberg Industrier AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
914499119
Org.form
AS
Sektor
Industri (28.120)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
12. november 2014 11 år i drift
Aksjekapital
1,82 MNOK
Forretningsadresse
Skvadronvegen 22, 4050 SOLA
Kommune
Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Sola. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
4 (én eier har over halvparten)
Største eier
80,3 % · tre største 98,1 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
2 %
Konsernkjede
Eies av: Flow Industrier AS (80 %)
Øverste eier: Wahlberg Industrier AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Flowtec AS (100 %)

Har eierandeler i: Flowtec AS (100 %), Flow AS (2 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin––76,7 %
Totalrentabilitet1,4 %18,4 %8,5 %
Egenkapitalandel−2,0 %25,7 %25,1 %
Likviditetsgrad 10,030,140,13
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter––0,2 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK−0,1 MNOK0,2 MNOK
Resultat før skatt−3,6 MNOK7,5 MNOK4,6 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−3,6 MNOK7,5 MNOK4,6 MNOK
Finanskostnader4,6 MNOK7,8 MNOK3,5 MNOK
Sum eiendeler71,5 MNOK82,9 MNOK95,5 MNOK
Omløpsmidler1,0 MNOK6,3 MNOK8,0 MNOK
Egenkapital−1,4 MNOK21,3 MNOK24,0 MNOK
Opptjent egenkapital−32,0 MNOK–2,6 MNOK
Sum gjeld72,9 MNOK61,5 MNOK71,5 MNOK
Kortsiktig gjeld37,5 MNOK46,9 MNOK60,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6390683.