Sapi Consulting AS
Score · regnskapsår 2023
34av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 534 av 2 095 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 865 av 3 838 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 9 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Sapi Consulting AS ligger 15 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 2 094 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 10,7 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 2,9 % (median 39,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 10,7 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 9,2 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 21,0 % | 11,2 % |
| Egenkapitalandel | 2,9 % | 39,9 % |
| Gjeldsgrad | 33,50 | 1,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,58 |
| Omsetningsvekst | – | 0,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 34 gjør Sapi Consulting AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 095 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Sapi Consulting AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Sapi Consulting AS hadde en driftsmargin på 10,7 % og en egenkapitalandel på 2,9 % i 2023, og er nr. 2 865 av 3 838 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 2 MNOK |
| P/B | 3,2 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,9 % (median 39,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,8 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 63 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 9 | vekt 25 % |
| Likviditet | 30 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 23 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sapi Consulting AS?
Driftsmarginen var 10,7 % i 2023, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,0 %.
Hvor solid er Sapi Consulting AS?
Egenkapitalandelen var 2,9 % i 2023 (median 39,9 %). Gjeldsgraden var 33,50 (median 1,20).
Hvordan er likviditeten i Sapi Consulting AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,15 i 2023 (median 1,58).
Hvordan står Sapi Consulting AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Sapi Consulting AS er nr. 2 865 av 3 838 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 534 av 2 095.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914505232
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. november 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Rinda 4, 4321 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. november 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 34 | 15 | 35 | |
| Rang | 2 865 | 3 757 | 3 145 | |
| Driftsmargin | 10,7 % | −10,9 % | 8,2 % | |
| Totalrentabilitet | 21,0 % | −40,6 % | – | |
| Egenkapitalandel | 2,9 % | −40,0 % | −8,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 0,68 | 1,10 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,1 % | 12,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,4 MNOK | 2,6 MNOK | 2,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | −0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,3 MNOK | – |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,3 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4578809.
Videre
Lignende selskaper
- Kontorfellesskapet i Thunesvei 2 AS indeks 34, nr. 2 863 · sammenlign
- MELLINGSATER & Company AS indeks 34, nr. 2 864 · sammenlign
- Itv Eiendomsutvikling AS indeks 34, nr. 2 868 · sammenlign
- Schjelderup Arkitektur AS indeks 34, nr. 2 869 · sammenlign
- Aac AS indeks 34, nr. 2 870 · sammenlign