Freyja Fleet Management AS
Score · regnskapsår 2025
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 186 av 437 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 895 av 2 178 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 50 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Freyja Fleet Management AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 437 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 50,8 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 21,0 % (median 20,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 114 MNOK | 117 MNOK |
| Driftsmargin | 50,8 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 35,8 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 10,7 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 21,0 % | 20,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,77 | 3,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,50 | 1,14 |
| Omsetningsvekst | 39,4 % | 7,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør Freyja Fleet Management AS det bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (437 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Freyja Fleet Management AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Freyja Fleet Management AS har score 55 for 2025, rang 895 av 2 178 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 85 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 39,4 % mot median 7,9 %. Lønnsomhet: persentil 73 mot sammenlignbare, driftsmargin 50,8 % mot median 4,5 %.
Svakest: Likviditet: persentil 6 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,50 mot median 1,14.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,50 (median 1,14).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 39,4 % (median 7,9 %); likviditetsgrad 1 0,50 (median 1,14).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Freyja Fleet Management AS hadde en driftsmargin på 50,8 % og en egenkapitalandel på 21,0 % i 2025, og er nr. 895 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 39 % og driftsmarginen steg fra 44,9 % til 50,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 121 MNOK og 469 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 318 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 469 MNOK |
| P/B | 1,0 | 121 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,50 (median 1,14).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 39,4 % (median 7,9 %); Likviditetsgrad 1 0,50 (median 1,14).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 50 | vekt 25 % |
| Likviditet | 6 | vekt 15 % |
| Vekst | 85 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 60 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Freyja Fleet Management AS?
Driftsmarginen var 50,8 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,7 %.
Hvor solid er Freyja Fleet Management AS?
Egenkapitalandelen var 21,0 % i 2025 (median 20,9 %). Gjeldsgraden var 3,77 (median 3,53).
Hvordan er likviditeten i Freyja Fleet Management AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,50 i 2025 (median 1,14). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Freyja Fleet Management AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Freyja Fleet Management AS er nr. 895 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 186 av 437. Omsetningen endret seg 39,4 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914553814
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (77.340)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 13. november 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 1,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandgata 4, 7900 RØRVIK (NÆRØYSUND)
- Kommune
- Nærøysund rang 2–7 av 9 i KOSTRA-gruppe 3
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- freyja.no
- LEI
- 6488GJO3EL428W25E117 fornyes 12. august 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 62 | 62 | 55 | |
| Rang | 638 | 574 | 895 | |
| Driftsmargin | 32,9 % | 44,9 % | 50,8 % | |
| Totalrentabilitet | 7,7 % | 9,4 % | 10,7 % | |
| Egenkapitalandel | 23,4 % | 20,0 % | 21,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,63 | 1,46 | 0,50 | |
| Omsetningsvekst | – | 20,9 % | 39,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 67,7 MNOK | 81,9 MNOK | 114,1 MNOK |
| Driftsresultat | 22,3 MNOK | 36,7 MNOK | 57,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,5 MNOK | 22,5 MNOK | 40,9 MNOK |
| Årsresultat | 5,8 MNOK | 17,4 MNOK | 31,8 MNOK |
| Finanskostnader | 16,1 MNOK | 19,6 MNOK | 20,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 305,8 MNOK | 445,6 MNOK | 576,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 21,8 MNOK | 36,7 MNOK | 34,8 MNOK |
| Egenkapital | 71,7 MNOK | 89,0 MNOK | 120,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 40,9 MNOK | 58,3 MNOK | 90,1 MNOK |
| Sum gjeld | 234,1 MNOK | 356,6 MNOK | 455,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 13,4 MNOK | 25,2 MNOK | 69,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7023648.
Videre
Lignende selskaper
- Høyde Teknikk AS indeks 55, nr. 880 · sammenlign
- Pelias Norsk Skadedyrkontroll AS indeks 55, nr. 884 · sammenlign
- Vestbo Drift AS indeks 55, nr. 889 · sammenlign
- Manpower Staffing Services AS indeks 55, nr. 893 · sammenlign
- Dkm Services AS indeks 55, nr. 897 · sammenlign